Kolędowanie - wielkopolskie kościółki drewniane 28.01.2023 (wszystkie miejsca zajęte)

Drewniane kościoły wielkopolskie

Zapraszamy na coroczne tradycyjne kolędowanie po wielkopolskich drewnianych kościółkach.

Niewielkie  wioski z bardzo cennymi zabytkami, blisko głównych dróg, ale nigdy nie było nam po drodze.


Uwaga :

Dla osób które odbiorą osobiście voucher upominkowy w naszej nowej siedzibie przy Św. Marcinie 47 lok. 6 wycieczka gratis.

Pod nowym adresem jesteśmy od 19.12.2022.


Termin  :   28.01.2023


Zbiórka Dworzec Letni , wyjazd godz. 08.30
Wyjazd zaczynamy od Czermina , gdzie po kapitalnym remoncie zwiedzimy XVIII w. Kościół pw. św. Jakuba Apostoła z bardzo ciekawym wyposażeniem sięgającym początków XVI w.
 
Kolejny etap naszej wędrówki to Lenartowice z kościółkiem z XVIII wieku i wcześniejszym wyposażeniem. W Lenartowicach zachował się jeszcze układ parkowo-pałacowy, niestety w kiepskim stanie, ale również warto zobaczyć to, co się jeszcze ostało.
 
Dalej Jedlec w okolicach Gołuchowa , gdzie leśniczym był dziadek Arkadego Fiedlera , to wieś z najpiękniejszym, jak twierdzą mieszkańcy powiatu kaliskiego, kościołem. Konstrukcja szachulcowa należy w tych okolicach do rzadkości.
 
Ostatni kościółek na naszej trasie znajduje się w Kucharach – Kościół św. Bartłomieja Apostoła z XVII wieku, najstarszy z odwiedzanych przez nas, z wyposażeniem datowanym na okres sprzed budowy świątyni. W miejscowości zachował się również zespół dworski.
 
Po uczcie duchowej będzie czas na wzmocnienie ciała. Zatrzymamy się w restauracji w okolicy Kotlina- Górski Grill Bar , gdzie we własnym zakresie będzie można zjeść obiad.
Informacje dodatkowe    Wycieczka gratis dla osób, które osobiście odbiorą voucher upominkowy w nowej siedzibie naszego biura przy ul. Św. Marcin 47 . lok. 6.
Będziemy tam od 19.12.2022
Cena  140 zł
W cenie przejazd autokarem, wstępy, opieka pilota i ubezpieczenie NNW w ERGO AG o/Polska .