Łódź 2021

Łódź

W mieście Juliana Tuwima,  Artura Rubinsteina i Ziemi Obiecanej !!!

Wielokulturowe, pełne niezwykłych przemiana w ostatnich latach.

Z przemysłowego kopciuszka powstał jeden z ważniejszych ośrodków kulturowych w Polsce, miasto dialogu, śmiałych rewitalizacji i unikalnych zespołów XIX wiecznej architektury przemysłowej i secesyjnej.


Termin: termin ulegnie zmianie


Wyjazd z Poznania – godz. 7:00   Plac Adama Mickiewicza


Przedpołudnie    Przejazd do Łodzi – teren Manufaktury – centrum handlowo-usługowe, jeden z najlepszych przykładów  rewitalizacji obiektów post przemysłowych .

Wstęp do Muzeum Miasta Łodzi czyli do największej rezydencji fabrykanta Izraela Poznańskiego w stylu neobarokowym. W środku bogato zdobione sale i reprezentacyjna klatka schodowa.

Dalej spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie tzw. klasyki łódzkiej, w tym ulica Piotrowska, secesyjne wille i pałace, zabytkowy Urząd Miejski, aleja gwiazd, cmentarz 3- wyznaniowy,

budynki pofabryczne itd.

Przerwa na obiad


Popołudnie    Po obiedzie  Centralne Muzeum Włókiennictwa w tzw. Białej Fabryce. Jest to jest jedno z ważniejszych symboli dawnej Łodzi i jej włókienniczej historii. To tutaj powstała pierwsza w Łodzi zmechanizowana przędzalnia i tkalnia bawełny. Zobaczymy także cerkiew katedralną Aleksandra Newskiego z pięknym ikonostasem.

Powrót  do Poznania w godzinach wieczornych.


Informacje dodatkowe  Wstępy i obiad dodatkowo płatne.

Prosimy zabrać wygodne obuwie, gdyż przejście centrum Łodzi odbywa się pieszo.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


Cena:  130 120zł z kartą 60+  obejmuje: przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika lokalnego, ubezpieczenie NNW.