Powitanie Wiosny - wielkanocny zajączek

Powitanie Wiosny i Wielkanocny Zajączek 

Zapraszamy  jak co roku na powitanie wiosny wyjazd szlakiem wielkopolskich pałaców . Podążymy także śladami Emilli Sczanieckiej – prekursorki polskich emancypantek, a na koniec przywitamy Wiosnę w stylu Dzikiego Zachodu.


Termin :   termin ulegnie zmianie


Wyjazd z pl. Adama Mickiewicza godz. 10:00


Przedpołudnie 
Naszą podróż rozpoczniemy w Brodach – miejscu urodzenia Emilii Sczanieckiej. Zachowany zespół parkowo-pałacowy nie jest jedynym miejscem godnym obejrzenia, niezwykle cennym i pięknym zabytkiem jest drewniany kościół św. Andrzeja z XVII w. z bardzo cennym wyposażeniem.
Pakosław – to miejscowość również związana z E. Sczaniecką. Jest tam budynek, w którym założyła szpital – przytułek.\
Ciekawy zespół parkowo – pałacowy z pomnikowymi lipami i dębami oraz pałacem, który stanął w miejscu posiadłości Sczanieckiej.


Popołudniu 
Posadowo to kolejna miejscowość na mapie do której się udamy, ale nie wiadomo ile zobaczymy, dlaczego? To się okaże na miejscu.
Lwówek – niewielkie miasteczko , ale zabytki wielkiej klasy. Dwa kościoły – gotycki i barokowy, wieża zegarowa na środku rynku a  w parku z ciekawym drzewostanem -  pałac z 1723 r.
Po zwiedzaniu czas na jedzenie , picie i niespodzianki ale to już na Dzikim Zachodzie.
Powrót do Poznania w godzinach wieczornych.


Informacje dodatkowe :  Obiad dodatkowo płatne


Cena 120/ z kartą 60+ 110zł :  obejmuje przejazd, opiekę pilota i przewodnika, wstępy, ubezpieczenie NNW  do 10 000 w ERV.