Na Pałukach 23.04.2022

Na Pałukach

Pałuki – niewielka kraina na pograniczu Wielkopolski, Kujaw i Krajny – to region kulturowy o długiej historii, który od wieków urzeka swoim krajobrazem odbijającym się w tafli 130 jezior.

Koniecznie trzeba to zobaczyć


Termin :   23.04.2022

Wyjazd z pl. Adama Mickiewicza godz.  8:00


Wągrowiec - miejsce powstania pierwszego opactwa cystersów na ziemiach polskich oraz rodzinne miasto Jakuba Wujka. Zwiedzimy tu kościół farny oraz przyjrzymy się unikalnemu w Europie zjawisku skrzyżowania dwóch rzek Wełny i Nielby.

Sielec – wieś w której znajduje się Dwór Marzeń, zbudowany na przełomie XVII i XVIII wieku, osadzony w parku krajobrazowym. Właściciele chętnie udostępniają dwór do zwiedzania.

Lubostroń – miejsce ,,ustronne lecz lube” w zakolu Noteci z klasycystycznym pałacem, w którym obecnie odbywają się liczne wydarzenia muzyczne.
Odpoczniemy tu chwilę przy filiżance kawy.

Żnin – miasto szczycące się wielowiekową historią, aspirujące do miana stolicy Pałuk. Zwiedzimy Muzeum Ziemi Pałuckiej, pospacerujemy po parku, przejdziemy przez Aleję Sław.
Obiad.

Na koniec udamy się do Wenecji, naszej polskiej, by zwiedzić Muzeum Kolei Wąskotorowej, największy skansen w Europie. Powrócą wspomnienia z dzieciństwa: budka dróżnika, poczekalnia, kasa, bilet dziurkowany przez konduktora a potem już ,,para buch, koła w ruch”  i …odjazd.


Informacje dodatkowe
Wstępy i obiad dodatkowo płatne – 75 zł.  ( wstępy ok. 45 zł, obiad - ok. 30 zł)


Cena  140 zł  ,   z kartą 60+/130zł

Cena obejmuje przejazd autokarem, opiekę pilota,  ubezpieczenie NNW
w ERGO, przedpołudniową kawę.