Bydgoszcz w letniej odsłonie 17.06.2023

Bydgoszcz w letniej odsłonie

Kiedyś nieciekawa, dziś z odnowioną starówką, kanałami nad Brdą, nowoczesnymi przedsięwzięciami i kulturalnymi wydarzeniami Bydgoszcz zaprasza do poznania swojej ponad 665 – letniej historii.


Termin  :   17.06.2023

Wyjazd godz. 8:30 – z Dworca Letniego ul. Dworcowa 


Otoczona zewsząd lasami Bydgoszcz leży na fantazyjnie meandrującą tu Brdą i Kanałem Bydgoskim u ich ujścia do Warty. Dawne miasto królewskie, lokowane przez K. Wielkiego, który czuwa do dzisiaj spoglądając z pomnika. O Starym Mieście posadowionym od wieków nad wodą mówi się jako o Wenecji Bydgoskiej a całe miasto porównuje się z Amsterdamem. 

Podczas spaceru z przewodnikiem zwiedzimy największe atrakcje: gotyckie kościoły, zabytkowe spichrze, secesyjne kamienice, Bazylikę św. Wincentego a Paulo, Dzielnicę Muzyczną, Wyspę Młyńską, PL. Wolności, ulicę Mostową, gmach Opery Novej, czy monumentalną fontannę Potop.
Na trasie spotkamy oryginalne pomniki, jak: Łuczniczka (naga!), 3Gracje,Przechodzący przez Rzekę, Flisak, czy mural upamiętniający jednego z pogromców Enigmy - M. Rejewskiego.
Przerwa na obiad i czas wolny na coś słodkiego w siedzibie głównej p. A. Sowy lub spacer po bulwarach nadrzecznych.
Najważniejsze atrakcje Bydgoszczy będziemy podziwiać także z pokładu statku wycieczkowego kursującego po Brdzie. A na koniec dnia odwiedzimy Muzeum Mydła i Brudu, gdzie wcale nie jest brudno, a każdy zabierze ze sobą niepowtarzalną pamiątkę…
Powrót do Poznania ok. godz. 20:00.
Informacje dodatkowe      Dodatkowo płatne : obiad  ok. 40 zł, wstępy i rejs ok. 40 zł .

Cena 170 zł/ z kartą 60+ 160 zł 

Obejmuje przejazd autokarem, pilota, przewodnika, ubezpieczenie NNW w  Ergo SA – 10.000 zł


Zarezerwuj miejsce tutaj