Poznajemy Wielkopolskę - okolice Nowego Tomyśla 01.07.2023

Poznajemy Wielkopolskę

okolice Nowego Tomyśla: Buk, Opalenica, Sielinko, Wąsowo.


Termin : 01.07.2023 


Zbiórka Dworzec Letni ul. Dworcowa , wyjazd godz. 08.00
Wycieczkę zaczynamy od Buku - urokliwe miasteczko z legendą o śmierci Mieszka I pod jednym z bukowych drzew. Zachowany średniowieczny układ urbanistyczny na Rynku. Wśród atrakcji turystycznych wyróżnia się barokowy kościół Św. Krzyża z XVIII w., dawna synagoga, Kaplica MB Literackiej  w kościele farnym, czy ulica Mury. Uwagę zwraca niezwykły mural przedstawiający motywy Powstania Wielkopolskiego o powierzchni 200m.
Dalej Opalenica - miasto nad rzeką Mogilnicą, jego historia sięga XIV w. Do dziś zachowała się małomiasteczkowa, parterowa zabudowa. Niezwykły pomnik na Rynku przedstawia model pierwszego, polskiego motocykla Lech, który był w mieście produkowany przed wojną.
Sielinko k/Opalenicy - jedyne w Polsce, jedno z trzech na świecie, Muzeum Gospodarki Mięsnej, to oddział Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, prezentuje historię rzemiosła rzeźnickiego i przemysłu mięsnego od poł. XVII -do poł. XX w., pasieka, kolekcja roślin energetycznych, przerwa na kawę w patio, a więc pod gołym niebem.
Wąsowo - neogotycki pałac Hardta w angielskim parku i dawny folwark a dziś rodzinne gospodarstwo agroturystyczne słynące z ekologicznych upraw. Idealne miejsce na spacer, obiad i zakup ekologicznych przetworów, które polecał w swoim programie sam R. Makłowicz.
Informacje dodatkowe                Obiad – ok. 40 zł - dodatkowo płatny
Cena 170 zł/z kartą 60+ 160 zł
W cenie przejazd autokarem, wstępy, opieka pilota i ubezpieczenie NNW w ERGO AG o/Polska .

 

Zarezerwuj miejsce tutaj