Poznajemy Wielkopolskę - śladami Raczyńskich 22.07.2023

Poznajemy Wielkopolskę

dawne kościoły farne, rynki małych miast o średniowiecznej zabudowie, dawne dwory ziemiańskie, zielone tereny nad Wartą lub jeziorami.

W tej odsłonie zwiedzamy :

Lubiń  –  RogalinZaniemyśl - Kórnik 


Termin  :   22.07.2023


Zbiórka Dworzec Letni ul. Dworcowa , wyjazd godz. 08.00
Zwiedzanie rozpoczynamy od Lubinia – to jedyny w Wielkopolsce  klasztor benedyktynów i barokowy kościół Narodzenia NMP - Pomnik Historii,. Przed kościołem rośnie największy w Wielkopolsce kasztanowiec ,,Benedykt” . Po zwiedzaniu możliwość zakupienia wyrobów klasztornych, m.in. benedyktynki na wszelkie dolegliwości.
Przejazd do Rogalina - siedziby rodu Raczyńskich , zwiedzimy pieczołowicie odnowiony pałac , galerię obrazów i powozownię.Udamy się na krótki spacer po ogrodach pałacowych, by sprawdzić, jak się mają słynne rogalińskie dęby
          Przejazd do Zaniemyśla - tu Edward Raczyński na wieki odcisnął swój ślad. Zwiedzimy kościół św. Wawrzyńca, obok grobowiec hrabiego ozdobionym oryginalną rzeźbą Higiei, Rynek, spacer promenadą nad Wartą i Wyspa Edwarda na środku Jeziora Raczyńskiego. 
Czas na odpoczynek nie tylko przy kawie.
           Następnie przejazd do Kórnika - tereny nad Jeziorem Kórnickim.  Spacer promenadą, następnie spotkanie z Wisławą Szymborską : odwiedzimy jej dom urodzenia oraz spotkamy poetkę na ławeczce w towarzystwie …kota.
 
Powrót do Poznania w godz. popołudniowych.
Informacje dodatkowe :  Obiad – ok. 40 zł i wstęp do Pałacu Raczyńskich - 30 zł - dodatkowo płatne

Cena 170 zł

z kartą 60+ 160 zł

W cenie przejazd autokarem, opieka pilota i ubezpieczenie NNW w ERGO AG o/Polska.


 

Zarezerwuj miejsce tutaj