Opole 12 - 13.05.2018

 

Zapraszamy do Opola.

Miasto o skomplikowanej historii , pełne zabytków będących jej świadkami , mające również do zaoferowania wiele atrakcji kulturalnych, przyrodniczych i kulinarnych.


Termin : 12 - 13.05.2018


Wyjazd Plac A. Mickiewicza godz. 07.00


Dzień 1   Przejazd do Opola i spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie najważniejszych miejsc  miasta kojarzącego się nam niezmiennie z dobrą muzyką i znanymi nazwiskami polskiej piosenki i kabaretu. Aby lepiej zrozumieć miasto i region zaczniemy od Muzeum Śląska Opolskiego, zagłębiając się w uliczki Rynku Starego Miasta dojdziemy do Promenady Gwiazd ,Opolskiej Wenecji, murów obronnych
i baszty. Wśród kościołów na szczególną uwagę zasługuje Kościół Świętej Trójcy z kaplicą Piastowską, Kościół Św. Krzyża i Kościół Dominikanów. Między czasie przerwa na kawę. Po zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu , obiad i wyjście do teatru lub na koncert. Powrót na nocleg.


Dzień 2    Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i ciąg dalszy zwiedzania miasta              

Amfiteatr i Muzeum Polskiej Piosenki, działające od niespełna roku, Wieża Piastowska,  Staw Zamkowy, Most Groszowy, Fontanna Ceres (która nie ma nic wspólnego z tłuszczem do smażenia pączków), Kościół na Górce jak mówi legenda miejsce związane ze św. Wojciechem.
Po zwiedzaniu czas na zasłużony obiad (w opcji) i wyjazd do Poznania. Na miejscu będziemy w godzinach wieczornych.


Informacje dodatkowe
W trakcie zapisów należy zdeklarować chęć pójścia do teatru. Tytuł spektaklu zostanie podany po ogłoszeniu  programów teatralnych (ok.styczeń - luty 2017) . Bilety wstępu dodatkowo płatne ok.25 zł. 


Ubezpieczenie    NNW 10.000 zł w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska. Dodatkowo w biurze istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki, min 10 zł) 


Cena 320 zł
Obejmuje przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu, pokoje 2 osobowe z łazienkami, 1 obiad, 1 śniadanie, pilota, przewodnika.