Dolny Śląsk 18 - 22.04.2018

DOLNY ŚLĄSK – kolejna odsłona.

Dolny Śląsk filmowo – miejsca, gdzie kręcono sceny Pokotu, Czterech pancernych i wielu innych polskich filmów, 

Dolny Śląsk historycznie – szlakiem tajemniczej skandalistki z najwyższych sfer – Marianny Orańskie,j

Dolny Śląsk przyrodniczo i zagranicznie – spacer pod chmurami i klasztorne piwo.


Termin  :   18 - 22.04.2018


Wyjazd godz. 06.00 – Plac Mickiewicza
Dzień 1 Przejazd przez Strzelin, zawsze pomijany, do Henrykowa - siedziby cystersów od XIII w. Po zwiedzaniu udostępnionych wnętrz klasztornych i barokowej świątyni udamy się przez Ziębice (miejsce urodzenia Edyty Geppert) do Kamieńca Ząbkowickiego – pierwszego punktu na Szlaku Marianny Orańskiej, aby podziwiać jeden z  pałaców pięknej księżnej. Dojazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 2    Po śniadaniu wyruszymy za granicę, do Czech, aby szukać śladów naszej księżnej. Stare Mesto pod Śnieżnikiem, średniowieczne górnicze miasto, dziś z urokliwym rynkiem i 
budowlami z początku XVII wieku, leżącymi na drodze pokonywanej przez Mariannę. Dalej Dolni Morava spacer wśród chmur - czyli futurystyczna budowla pozwalająca na obserwację świata z niezwykłej perspektywy.  Po podniebnych doznaniach pojedziemy do miasteczka Kraliky z zabytkowym centrum i zabytkowym zespołem klasztornym redemptorystów. Powrót do hotelu na posiłek i nocleg.
Dzień 3   Po śniadaniu wyjazd po złoto do Złotego Stoku, do kopalni z wieloma atrakcjami i nową trasą. Przewidziana przerwa na mały posiłek we własnym zakresie. Po atrakcjach pod ziemią czas na średniowieczną osadę górników. W drodze powrotnej Igliczna, piękne miejsce z widokiem na Masyw Śnieżnika i maleńkim kościółkiem – Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej.  Powrót na posiłek i nocleg.

Dzień 4    Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i w drogę do Nowej Rudy – miejsca zdjęć do Pokotu i innych filmów. Po drodze wizyta w Kłodzku, spacer po mieście z miniaturą Mostu Karola i zabytkami od gotyku po barok, a to jeszcze nie wszystko.
Nowa Ruda – stara kopalnia węgla z dodatkową atrakcją – prawdziwą kolejką górniczą, muzeum, w którym poznamy historię starszą niż węgiel.
Spacer po Nowej Rudzie śladami filmowców, kawiarnia Biała Lokomotywa słynąca z dobrych ciastek i deserów(ulubione miejsce ekipy filmowej).Przejazd do hotelu na posiłek i nocleg.
Dzień 5    Po wykwaterowaniu udamy się na obiecane czeskie piwo i to nie byle gdzie, ale do samego Broumova, słynącego z klasztoru i historycznego browaru. Po zwiedzaniu zjemy obiad w restauracji tego zacnego obiektu i udamy się w drogę powrotną do Poznania, aby dotrzeć doń wieczorem.

Ubezpieczenie W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe   Cena nie obejmuje wstępów, których szacunkową wartość podajemy (ceny z tego sezonu).  ok. 90 zł i ok. 600 czek. Wejścia są dobrowolne, można zrezygnować przy zapisie.

Cena  830 zł

Obejmuje przejazd autokarem, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami, pilota-przewodnika.