Wiosna i palmy na Mazowszu 23 - 25.03.2018

Wiosna i palmy  na zachodnim Mazowszu

Dziedzictwo przemysłowe Żyrardowa i Skierniewic,

Puszcza Bolimowska, Nieborów i Arkadia, tradycje łowickie w Niedzielę Palmową i nie tylko.


Termin  :   23 - 25.03.2018


Nowość !!!
Dzień 1    Piątek.   Pan Girard i jego miasto. Zbiórka godz. 8.00 Plac Mickiewicza. Przejazd w kierunku Żyrardowa . Zwiedzanie najlepiej zachowanej w Europie XIX w. zabytkowej osady fabrycznej oraz Muzeum Lniarstwa. Wizyta w zespole pałacowo – parkowym w Radziejowicach z wyjątkową wystawą malarstwa J.Chełmońskiego Przejazd i krótka gawęda o Skierniewicach. Zakwaterowanie i obiadokolacja w okolicach Skierniewic / Żyrardowa. 
Dzień 2   Sobota.   Dawnych rezydencji czar. Po śniadaniu wyjazd do Nieborowa - zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowo-ogrodowego Radziwiłłów, w którym ocalało oryginalne wyposażenie i kolekcje,  a także romantycznego ogrodu w Arkadii - jednego z najpiękniejszych ogrodów angielskich w Polsce. Po południu wizyta w Bolimowie - dawnym mieście z ciekawą historią i tradycyjnym rzemiosłem - garncarstwem i kowalstwem. Powrót na obiadokolację i nocleg.
Dzień 3   Niedziela Palmowa.      Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Łowicza. Spacer z przewodnikiem, a także możliwość udziału w łowickich obchodach Niedzieli Palmowej:  konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, procesja w strojach regionalnych, liturgia Niedzieli Męki Pańskiej, kiermasz regionalny i wielkanocny na rynku. Po południu wizyta w Muzeum Ludowym Państwa Brzozowskich w Sromowie z unikalną prezentacją lokalnej kultury księżackiej. Powrót do Poznania około godz. 20.00.
Ubepieczenie   W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe Wszystkie noclegi w jednym miejscu
Szczegóły oraz kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie.
Wstępy dodatkowo płatne ok. 70 zł
Cena 450 zł 
Obejmuje przejazd autokarem, zakwaterowanie pokoje 2-osobowe z łazienkami,
śniadania 2x, obiadokolacje 2x, pilota, przewodnika.