Mazury z wypadem na Białoruś 16 - 22.07.2018

Mazury z wypadem na Białoruś

Zapraszamy Państwa w podróż niezwykłą, na ziemie pełne tajemnic, legend i historii wspólnej dla trzech narodów - Polaków, Białorusinów i Litwinów.

Na wędrówkę śladami polskich pisarzy i poetów. 


Termin  :  16 - 22.07.2018   Nowość !!!                      


Wyjazd z Placu Adama Mickiewicza godz. 06.00

Na wjazd do Grodna (Białoruś) konieczny paszport z datą ważności pół roku po dacie podrózy.


Dzień 1   Przejazd do Grodna – posiłek i mały spacer, jeżeli czas i kondycja a to pozwolą. Nocleg. 
Dzień 2   Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Grodna – najpiękniejszego miasta Białorusi z ciągle żywymi śladami naszej kultury i historii. Zwiedzimy kościół farny oo. Jezuitów, cerkiew św. Borysa i Gleba, dom, pomnik i grób E. Orzeszkowej, Stary i Nowy Zamek, Zaniemnie miejsca rezydencji królewskich. Wieczorem kolacja regionalna i powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 3   Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i dalszy ciąg poznawania obwodu grodzieńskiego.
Przejazd w stronę Kanału Augustowskiego. W tym dniu popływamy po Niemnie lub po kanale. Przejedziemy przez Sopoćkinie i Świack. Po drodze ostatnie zakupy i przejazd do granicy. Udamy się na nocleg i posiłek w okolicach Sokółki.
Dzień 4   Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Perełki strefy przygranicznej : Saczkowce – niezwykła wieś z doskonale zachowaną, jednorodną, drewnianą zabudową, którą Józef Rybiński opisał w książce „Słońce na miedzy”, Różany stok – dawna posiadłość Tyszkiewiczów znana obecnie z późnobarokowego sanktuarium i zabytkowymi budowlami, Lipsk- tu można przy odrobinie szczęścia skosztować korowaja, tradycyjnego, weselnego pieczywa. Muzeum Lipskiej Pisanki i Tradycji pozwoli nam poznać zarys tradycji tego regionu. Przejazd na nocleg i obiadokolacja.
Dzień 5    Aby łatwiej nam było zrozumieć trudną historię Mazur po śniadaniu udamy się do Ogródka, a tam Muzeum Michała Kajki - cieśli i poety walczącego o język i tradycje przodków. Dalej
Mikołajki – stolica turystyczna Mazur- rejs po Mazurskim „Morzu”. Po przerwie
Popielno – spotkanie ze zwierzętami, które tutaj mają swój raj, w tym hodowla konika polskiego. Powrót do hotelu na nocleg i posiłek.
Dzień 6    Ryn – niewielka miejscowość z wielkim zamkiem- największym zbudowanym przez krzyżaków na Mazurach. Sądry - Muzeum Domu Ojczystego – miejsce jedyne w Polsce, stworzone przez rodowitych Mazurów. Mrongoville- ranczo, kowboje, Saloon, Mexico Bar  z trunkami i kuchnią oraz wieloma atrakcjami i niespodziankami. Sorkwity – pałac wyglądający jak średniowieczny zamek wybudowany w XIX w. Powrót do hotelu na ostatni nocleg.
Dzień 7     Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i ruszamy w kierunku Poznania. Po drodze Pisz -niewielkie miasto nad Pisą, Spychowo – Muzeum Leśne, Niedźwiedzi Kąt – leśna ścieżka dla każdego i Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej – wszystko na terenie Puszczy Piskiej. Po głębokim oddechu leśnym powietrzem bezpośrednio do Poznania. Powrót w godzinach wieczornych.
Ubezpieczenie    W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji  z  podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe      Wstępy i  opłaty lokalne płatne dodatkowo. Razem ok. 120 zł
Cena 1.380 zł
Obejmuje przejazd autokarem, zakwaterowanie w standardzie – pokoje 2-osobowe z łazienkami, śniadania, obiadokolacje, pilota, przewodników lokalnych.