Podlasie 23 - 27.06.2018

PODLASIE – wielokulturowe i wielobarwne !!!

To region przenikania się kultur i religii, gdzie w sposób namacalny można dotknąć żywego folkloru. To region ciągle nieskażonej przyrody.  Jednym słowem unikatowy.

W naszym programie dodatkowo udział w tradycyjnym Jarmarku na Jana oraz zakwaterowanie na łonie natury, letnio, relaksowo, slow…


Termin  :   23 - 27.06.2018              


 Nowy program !!! Takiego Podlasia na pewno nie znacie… w tym noc świętojańska…


Dzień 1      Wyjazd o godz. 6.00 – Plac Mickiewicza.
Spotkanie z Podlasiem rozpoczniemy w Tykocinie, gdzie zwiedzimy zrekonstruowany zamek lub synagogę. Nie ma Podlasia bez bocianów, a więc odwiedzimy Pentowo – Europejską Wieś Bocianią – gdzie boćki spacerują na wyciągnięcie ręki. Następnie udamy się do letniej rezydencji Branickich w Choroszczy. Zakwaterowanie i obiadokolacja w Bobrowej Dolinie.
Dzień 2      Od rana Supraśl – miasteczko położone w sercu Puszczy Knyszyńskiej. Tutaj zwiedzimy Muzeum Ikon oraz odwiedzimy prawosławny monaster, a dalej udamy się do Białegostoku, a tam między innymi pałac Branickich i katedra. Czas wolny na słynnym Jarmarku na Jana. Powrót do hotelu i obiadokolacja.
Dzień 3   Trzeci dzień upłynie pod znakiem spotkania z przyrodą. Odwiedzimy Białowieżę, spacer do Białowieskiego Parku Narodowego, zagroda żubrów oraz cerkiew z unikalnym ikonostasem z chińskiej porcelany. Po południu odwiedzimy Dubicze Cerkiewne, gdzie zobaczymy jedną z wielu urokliwych podlaskich cerkiewek z błękitnymi nagrobkami na miejscowym cmentarzu. 
Zakwaterowanie i obiadokolacja w Ziołowym Zakątku – Koryciny.
Dzień 4    Kolejny dzień rozpoczniemy od wizyty w Grabarce zwanej Częstochową polskiego prawosławia, dalej spotkanie z dziką rzeką Bug – rejs statkiem. Kolejny punkt to Janów Podlaski ze słynną stadniną koni arabskich i na zakończenie dnia Drohiczyn –historyczna stolica Podlasia. Powrót do hotelu, obiadokolacja a wieczorem ognisko. 
Dzień 5     Ostatni dzień rozpoczniemy spacerem po Ziołowym Zakątku, gdzie poznamy tajemnice podlaskich zielarek oraz udział w warsztatach zielarskich. Dalej udamy się do Ciechanowca, gdzie znajduje się skansen oraz Muzeum Pisanki. Na zakończenie wizyta w Zuzeli – w miejscu gdzie urodził się i dorastał kardynał Stefan Wyszyński. Powrót do Poznania w godzinach wieczornych.
Ubezpieczenie        W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe          Wstępy dodatkowo płatne. Oszacowane zostaną w kwietniu 2018.

Cena 890 zł     

Obejmuje przejazd autokarem, 4 noclegi w 2 bazach, pokoje 2-osobowe z łazienkami, śniadania 4x, obiadokolacje 4x, pilota, przewodników.