Dzień Kobiet 10.03.2018

DZIEŃ KOBIET w terenie…  nasza wyjazdowa tradycja ...

ZAPRASZAMY PANIE I PANÓW NA DZIEŃ KOBIET W PAŁACACH WIELKOPOLSKI. DOBRZYCA – SIEDZIBA WYBUDOWANA W KSZTAŁCIE WĘGIELNICY, LEWKÓW – PAŁAC Z PIĘKNYMI MALOWIDŁAMI, OSTRÓW-MIASTO BEZ PAŁACU, ALE Z MUZEUM…


Termin  :   10.03.2018  


Wyjazd godz.08.30 Plac A. Mickiewicza
Przystanek 1   Dobrzyca, wieś -gniazdo rodu Dobrzyckich. Od 1440 do 1934 posiadała prawa miejskie. XVII wieczny kościół drewniany, założenie parkowo – pałacowe wybudowane dla adiutanta króla Stanisława Augusta, pałac w kształcie litery L, nawiązujący do węgielnicy wolnomularskiej. Całość po kompleksowej renowacji, miejsce wielu wydarzeń kulturalnych.
Przystanek 2    Lewków, kolejny pałac na naszej świątecznej trasie. Od 1403r. Gniazdo rodu Doliwów Lewkowskich. Klasycystyczna budowla z 1791r. z zachowanymi fragmentami malowideł Antoniego Smuglewicza , położona w parku krajobrazowym z końca XVIII. Wiele lat czekano na remont , który doszedł do skutku kilka lat temu i możemy cieszyć oczy tym obiektem.
Przystanek 3   Ostrów Wielkopolski – miasto , przez które niejednokrotnie przejeżdżaliśmy , nigdy tam nie wjeżdżając, teraz nadszedł na nie czas. Muzeum Miasta Ostrowa będzie naszym pierwszym celem. Po zwiedzaniu przerwa na świętowanie Dnia Kobiet  Na zakończenie spacer po mieście, imponujący budynek Konkatedry z wyposażeniem autorstwa Rożka i Marcinkowskiego, biurowiec w zbiorniku na gaz, zabytki architektury z przełomu XIX / XX wieku. Powrót do Poznania w godzinach wieczornych.
Informacje dodatkowe       Wstępy dodatkowo ok. 15 zł

Cena 110 zł   

W cenie przejazd autokarem, zwiedzanie z pilotem, biesiadowanie, ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .