Topienie Marzanny 07.04.2018

TOPIENIE MARZANNY – potwierdzenie wiosny …

Czas pożegnać Zimę i powitać Wiosnę. Wyruszymy na teren południowej Wielkopolski, tam gdzie nas jeszcze nie było, poznamy nowe miejsca, pospacerujemy po wiosennym lesie i utopimy Marzannę.


Termin  :  07.04.2018


Wyjazd godz. 07.30   Plac Adama Mickiewicza
Przystanek 1    Rzgów – niewielka miejscowość z bardzo cennym zabytkiem – drewnianym kościołem z pierwszej połowy XVI w. z najstarszą kaplicą  zbudowaną przy drewnianym kościele, na rzucie ośmiokątnym.
Wewnątrz cenne wyposażenie datowane od XVI po XVIIIw.
Przystanek 2   Grodziec –  odwiedzimy Ośrodek Edukacji Leśnej – bardzo interesujące miejsce z ekspozycją której towarzyszą odgłosy lasu, z filmami, makietą kopalni odkrywkowej i jej wpływem na środowisko. Z wysokości koron drzew będziemy mogli obserwować zwierzęta w ich azylu.
Wybierzemy się również na spacer po lesie.
Przystanek 3    Kościelec- pałac neorenesansowy położony w parku krajobrazowym z pozostałościami romantycznych budowli ogrodowych. Klasycystyczny zajazd pocztowy będący dziś filią Muzeum Poczty i Telekomunikacji to kolejny ciekawy obiekt w tej niewielkiej miejscowości,
ale to nie wszystko , jeszcze kościół leżący na Szlaku Romańskim z XII wieku zbudowany z ciosów piaskowca, będący dziś częścią nowej świątyni.
Po zwiedzaniu czas na odpoczynek i posiłek, który zjemy w pobliżu pałacu.
Przystanek 4    Wyszyna – malownicze ruiny zamku Grodzieckich, w którym gościł m. in. król Stefan Batory,
i z którym związane są niezwykłe historie i nawiedzające ruiny duchy. Marzannę utopimy w 
rozlewisku rzeki Topiec. W Wyszynie jest jeszcze jedno miejsce warte zobaczenia – to największy dzwon w Wielkopolsce czyli drewniany kościół wybudowany w miejscu wcześniejszego – murowanego, który nakryty jest dachem w kształcie dzwonu.
Przystanek 5     Żychlin – kto słyszał o tej miejscowości? A jest to wyjątkowe miejsce na mapie Polski za przyczyną parafii, istniejącej tu nieprzerwanie od czasów Reformacji polskiej. Unikatowy w skali kraju zespół architektoniczny kościoła i zabudowań towarzyszących.
W sąsiedztwie budynków parafialnych dwór i folwark Bronikowskich, w którym gościł Fryderyk Chopin. 
Powrót do Poznania w godzinach wieczornych.
Informacje dodatkowe     Wstępy płatne dodatkowo ok. 15 zł
Cena  100 zł
Przejazd autokarem, pilota, przewodnika, drobny posiłek, ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .