Podhale cz. II 22 - 26.08.2018

Podhale cz. II,

Beskid Makowski i okolice Babiej Góry

Sympatyków eksploracji polskich Karpat nie trzeba zachęcać. Tym razem zapraszamy na zachodnie Podhale z Chochołowem, polską Orawę znaną z pieśni, a także miasteczka, wsie i sanktuaria na zboczach Beskidu Makowskiego. Towarzyszyć nam będzie cień wielkiej góry - Królowej Beskidów, czyli Babiej Góry.


Termin  :   22 - 26.08.2018                                       


Wszystkie noclegi w jednym miejscu !!!
Dzień 1   Środa    Beskid wzywa. Zbiórka godz.6.00 Plac Mickiewicza. Transfer około 8 godzin w kierunku Suchej Beskidzkiej. Czas na oddech w słynnej Karczmie Rzym, następnie zwiedzanie miasta i zespołu zamkowo-parkowego z przewodnikiem.  Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Suchej / Zawoi.
Dzień 2    Czwartek.  W Beskidzie Makowskim. Po śniadaniu wyjazd przez Maków Podhalański  do Lanckorony. Spacer z przewodnikiem w poszukiwaniu małomiasteczkowego układu urbanistycznego i atmosfery znanej nie tylko wśród krakowian. Czas na relaks również dla naszej grupy. Po południu wizyta w sanktuarium Kalwarii Zebrzydowskiej gdzie w unikalnym sposób połączona zalety architektury i przyrody.  Powrót na obiadokolację i nocleg.
Dzień 3  Piątek.   W cieniu Babiej Góry. Poznajemy atrakcje Zawoi - najdłuższej wsi w Polsce i czołowym ośrodku turystycznym regionu. Wizyta z przewodnikiem w Babiogórskim Parku Narodowym i jego otulinie (ośrodek edukacyjny, ścieżka dydaktyczna - szczegółowy program zostanie dostosowany na miejscu do możliwości grupy). Powrót  na  obiadokolację i nocleg.
Dzień 4   Sobota.   Zachodnie Podhale i Orawa. Po śniadaniu przejazd przez słowacką Orawę do Chochołowa - słynnej podhalańskiej wsi, która  w całości jest zabytkiem budownictwa ludowego.  Spacer przez wieś i wizyta w Muzeum Powstania Chochołowskiego. W powrotnej drodze odwiedzamy Górną Orawę, m.in. Jabłonkę, Orawkę i Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej, w której poznamy bliżej historię i kulturę materialną tej krainy. Powrót na obiadokolację i nocleg. Opcjonalnie ognisko / wieczór regionalny.
Dzień 5  Niedziela.  Wspomnienie z gór. Po śniadaniu wyjazd do Zatora - krainy książąt piastowskich i karpia. Wycieczka z przewodnikiem szlakiem najciekawszych miejsc historycznych i przyrodniczych, szansa na degustację tradycyjnego karpia zatorskiego. Powrót do Poznania około godz.21.
Ubezpieczenie    W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW  do 10.000 zł  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ). 
Informacje dodatkowe  :   Wstępy dodatkowo płatne ok. 70 zł 

Uwaga – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Minimalna liczba uczestników - 30 osób.


Cena 890 zł   

 Obejmuje przejazd autokarem, zakwaterowanie pensjonat w pokojach 2-osobowych z łazienkami, śniadania /4/, obiadokolacje /4/, pilota, przewodnika.