Śląsk i Beskidy 15 - 19.09.2018

Śląsk i Beskidy– pozytywna energia !!!

Nasz program to zaskakująca przygoda, w której przewija się natura z  terenami przemysłowymi, zamki i pałace z sanktuariami, zabytki historyczne z architekturą współczesną, a także zapierające dech w piersiach, niezwykłe muzea, smakowita kuchnia i wyjątkowa muzyka.


Termin  :   15 - 19.09.2018


Wyjazd godz. 6:00 – Plac Mickiewicza       
Dzień 1    W drodze na Śląsk zatrzymamy się w Sanktuarium Matki Boskiej Gidelskiej w kościele oo. dominikanów. Odwiedzimy też ruiny jednego z najbardziej malowniczych zamków na Szlaku Orlich Gniazd - ruiny zamku w Ogrodzieńcu. Dalej udamy się do Zawiercia, gdzie zobaczymy skąd toczy swoje wody rzeka Warta. Wieczorem dojazd do miejsca noclegu, zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 2     Beskidy na wyciągnięcie ręki! Ten dzień spędzimy z lokalnym przewodnikiem w klimacie "zbójeckim". Odwiedzimy Cieszyn – miasto z niezwykle ciekawą historią, Koniaków, gdzie powstają słynne koronki i Istebną z rzeźbą ludową. Poznamy klimat XIX-wiecznych górskich przepraw przesiadając się na wozy, którymi zanurzymy się w urokliwości beskidzkich ostępów. Powrót do hotelu i obiadokolacja.
Dzień 3      Kolejny dzień rozpoczniemy od spaceru po Bielsku-Białej - mieście zwanym Małym Wiedniem czy Śląskim Manchesterem. Przy sprzyjającej pogodzie spojrzymy na miasto z otaczających wzgórz, odwiedzimy też Studio Filmów Rysunkowych, gdzie powstawały odcinki Bolka i Lolka czy Reksia. Po południu relaksowo spacer po przepięknych ogrodach Kapiasa w Goczałkowicach. Zakwaterowanie w okolicy Katowic, obiadokolacja na trasie.
Dzień 4      Czwarty dzień rozpoczniemy od spotkania z Księżną Daisy w zamku w Pszczynie, który zwiedzimy, a następnie spacer po urokliwym miasteczku. Po południu udamy się do Katowic - stolicy województwa śląskiego. Odwiedzimy tam Muzeum Śląskie - jedną z najnowszych atrakcji turystycznych regionu - ulokowaną w dawnej kopalni Katowice. Wspólnie z miejscowym przewodnikiem zwiedzimy miasto poznając jego historię (min. dzielnicę górniczą NIkiszowiec) oraz dzień dzisiejszy. Przekonamy się, że współczesne Katowice to tętniące życiem, atrakcyjne, pełne zieleni miasto.  Powrót do hotelu i obiadokolacja.
Dzień 5    Wracamy do Poznania, ale po drodze najnowszy obiekt, który został wpisany na listę UNESCO - Zabytkowa Kopalnia Srebra. Zjedziemy pod ziemię, przejdziemy górniczymi chodnikami, popłyniemy łódkami przez zalane sztolnie, wszystko to w poszukiwaniu ducha kopalni - Skarbka. Po drodze zatrzymamy się jeszcze na chwilę w Częstochowie gdzie przy klasztorze oo. paulinów znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Powrót do Poznania w godzinach wieczornych.
Ubezpieczenie    W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe     Planowana jest degustacja kuchni śląskiej u Remigiusza Rączki – płatne dodatkowo.

Uwaga – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Minimalna liczba uczestników - 30 osób.


Cena 830 zł
Obejmuje przejazd autokarem, zakwaterowanie 4 noclegi, 2 hotele – pokoje 2-osobowe z łazienkami, 4 obiadokolacje, 4 śniadania, pilota, przewodnika.