Kraków 17 - 21.10.2018

KRAKÓW – KOLEJNA ODSŁONA

Urok Krakowa nie pozostawia nikogo obojętnym. To magnes przyciągający wszystkich wrażliwych na piękno. Artyści i literaci nadal przydają miastu nowego blasku. Kraków jest dynamiczny, zmienia się i ciągle zachwyca i zaskakuje. To współczesna i historyczna stolica polskiej kultury. Stąd ciągłe nasze powroty do tych starych i nowych miejsc.


Termin  :  17- 21.10.2018                                          


Wyjazd godz. 06.00 Plac Adama Mickiewicza
Dzień 1     Przejazd do Krakowa. Zwiedzanie zaczniemy niekonwencjonalnie, ale interesująco : Muzeum Lotnictwa Polskiego na terenach po jednym z najstarszych lotnisk europejskich z 1912r. i pierwszego polskiego lotniska z ogromnym zbiorem maszyn latających. Dalej objazd Nowej Huty.
Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 2    Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i Wawel inaczej.
Wawel Zaginiony- rezerwat archeologiczno-architektoniczny z reliktami zabudowy gotyckiej i renesansowej. Zastosowano również współczesne techniki wirtualne przybliżające historię Wawelu. A ponadto prywatne apartamenty królewskie – zobaczymy jak mieszkali nasi władcy, ich rodzina oraz dwór.  Przerwa na kawę. Katedra Wawelska, dzwon Zygmunta, krypty grobowe. Przejazd na Podgórze- dzielnicę odzyskaną dla turystów, przez lata zapomnianą- dziś bardzo modną. Rynek, ,kościół św. Józefa, objazd i obiad na Podgórzu. Powrót do hotelu.
Dzień 3    Po śniadaniu Wieliczka – kopalnia soli wpisana na listę UNESCO, w której czekają nas niezapomniane wrażenia. Park zdrojowy z tężniami soli, przerwa na kawę. Po przerwie jedziemy do Dobczyc i Szczyrzyc. W Dobczycach średniowieczny zamek, w którym wychowywał się św. Kazimierz a Długosz pisał swoje kroniki, atrakcją jest również zalew na Rabie udostępniony dla turystyki oraz skansen. 
Szczyrzyc – opactwo cysterskie i niezwykłe muzeum klasztorne oraz obiad, powrót do hotelu.
Dzień 4    Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem.
Stare Miasto : Kleparz i osławiony Rynek Kleparski, Plac Matejki, Brama Floriańska, Rynek Główny Starego Miasta, Kościół Mariacki, Pałac Krzysztofory z bardzo interesującą ekspozycją – Cyberteka, Kościół Franciszkanów z witrażami Wyspiańskiego i dalej spacerem do gotycko- renesansowego Pałacu Ciołka, w którym wyeksponowano dziełą sztuki od XII do XVIII w, ze słynną Madonną z Krużlowej – najpiękniejszą rzeźbą gotycką w Polsce.
Obiad, czas wolny a wieczorem spektakl teatralny. Powrót do hotelu.
Dzień 5     Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i czas na zwiedzanie Kazimierza - dzielnicy zamieszkanej do wojny przez Polaków i Żydów.
Zaczniemy od Skałki – Panteonu Polskiego. Muzeum Etnograficzne z kolekcją szopek krakowskich to kolejny punkt naszego programu, następnie spacer  w kierunku ulicy Szerokiej - najważniejszej ulicy żydowskiego Kazimierza przy której znajduje się Synagoga Remuh z cmentarzem. Po zwiedzaniu czas wolny na obiad we własnym zakresie i wyjazd do Poznania. Powrót w godzinach wieczornych.
Ubezpieczenie
W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe     W obrębie Starego Miasta grupa porusza się pieszo. W Wieliczce również pokonujemy trasę  pod ziemią pieszo. Przy zapisie konieczna deklaracja dot. spektaklu teatralnego. 
Wieliczka N – 59 zł, U- 42zł, pozostałe wstępy U- ok.70zł, N- ok. 90zł. Do wejść ulgowych upoważnia legitymacja ZUS lub ukończone 65 lat. 

Uwaga – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.  Minimalna liczba uczestników - 30 osób


Cena 850 zł
Obejmuje przejazd do Krakowa autokarem i powrót, zakwaterowanie w centrum, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, pilota, przewodników lokalnych.