Śrem 09.06.2018

ŚREM – blisko, ale ciekawie.

Śrem-równolatek Poznania, interesujący przyrodniczo obszar Wielkopolski, którego atutami  są tereny chronione parków krajobrazowych Rogalińskiego i gen. Dezyderego Chłapowskiego, dolina Warty, jeziora. Wielu znanych Polaków związało swoje życie z tym miastem: gen. Józef Wybicki, ks. Piotr Wawrzyniak, Heliodor Święcicki, bracia Jan i Andrzej Barscy.


Termin  :   9.06.2018


Wyjazd z Placu Mickiewicza godz. 8.30
Przedpołudnie
Na początek odwiedzimy Winną Górę i Muzeum - Izbę Pamięci gen. J H Dąbrowskiego, który został Wielkopolaninem z wyboru oraz pochylimy się nad jego grobowcem, którego wiecznego spokoju strzegą majestatyczne orły. W drodze do Śremu zatrzymamy się na krótki postój w Zaniemyślu, gdzie przy miejscowym kościele znajduje się grób hr. Edwarda Raczyńskiego, a na nim oryginalna rzeźba Higei o twarzy żony Konstancji. 
Popołudnie
W Śremie zwiedzimy najciekawsze zabytki architektury czyli  rynek ozdobiony popiersiem J. Wybickiego, barokową figurą MB z Dzieciątkiem, fontanną, XIX-wiecznym ratuszem, późnogotycką farę z wieżą o wys. 62 m, odwiedzimy Park im. Powstańców Wielkopolskich, gdzie znajduje się jedyny w swoim rodzaju pomnik Dobosza, dzieło W. Marcinkowskiego.
 Po przerwie na ciepły posiłek ruszymy dalej na spacer promenadą nadwarciańską, a tam możemy przysiąść na specjalnych ławeczkach obok…rektora UAM H. Święcickiego, czy  bohatera ,,Najdłuższej wojny nowoczesnej Europy” ks. Wawrzyniaka. Na koniec dnia odbędziemy krótką przejażdżkę do pobliskiej Wyrzeki, miejsca urodzenia słynnego księdza.
Informacje dodatkowe
Ewentualne wstępy lub ponadprogramowe atrakcje dodatkowo płatne
Cena 100 zł
Przejazd autokarem, pilota/przewodnika, obiad i ubezpieczenie NNW  10.000 zł  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .