Między Poznaniem a Zieloną Górą z prosiakiem 14.07.2018 (grupa zamknięta)

Między Poznaniem a Zieloną Górą  z prosiakiem…

Na trasie z Poznania do Zielonej Góry, rozciąga się kraina lasów, jezior, szlaków wodnych, zabytkowych kościółków i gospodarstw agroturystycznych, które zapraszają na łono natury i domowe potrawy. Gmina Siedlec-to ,,świńskie zagłębie”,  a pieczony prosiak to specjalne danie. To także rodzinne strony sławnych Wielkopolan: Michała Drzymały, Marcina Rożka, Roberta Kocha, Józefa Hoene –Wrońskiego, a w małych miasteczkach zachowały się ślady historii.


Termin  :   14.07.2018


Wyjazd Plac Mickiewicza godz. 8.00
Przystanek 1    Kto pamięta smak piwa grodziskiego? A wszystko zaczęło się przy studni św. Bernarda z Wąbrzeźna, benedyktyna z Lubinia, która stoi do dzisiaj na jednym z dwóch rynków miasta. Grodzisk Wielkopolski.
Przystanek 2   Rakoniewice: Zapraszają na zabytkowy Rynek, otoczony domami podcieniowymi z  XVIII w.   Na środku placu dumnie stoi niepozorny wóz Drzymały, który stał się symbolem walki prostego chłopa z Prusakami. Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa prezentuje zabytkowe sprzęty do gaszenia pożarów: sikawki wodne, motopompy, hełmy i sztandary, a bohaterskich strażaków zobaczymy też na pobliskiej fontannie. Znajdziemy też ślad pobytu Roberta Kocha.
Przystanek 3   Wolsztyn: Pięknie położony nad rzeką Dojcą między jeziorami Wolsztyńskim i Berzyńskim. Największą atrakcją miasta jest jedyna w kraju, czynna i udostępniana do zwiedzania parowozownia, a więc ,,para buch, koła w ruch…”. Odwiedzimy dom-Muzeum Marcina Rożka, sławnego  rzeźbiarza i Muzeum nie mniej sławnego lekarza Roberta Kocha. Na zakończenie czas na relaks, czyli spacer po parku krajobrazowym brzegiem jeziora i dobrą kawę w jednej z kilku kawiarenek.
Przystanek 4     Zbąszyń: Centrum miasta położone pomiędzy rzeką Obrą a brzegiem Jeziora Zbąszyńskiego, To nieformalna stolica Regionu Kozła, a gry na koźle, czyli ludowym instrumencie muzycznym uczy jedyna taka szkoła muzyczna w Polsce. Spotkamy pomnik koźlarza na Rynku i …wesołego mnicha na muralu.
Na zakończenie pełnego wrażeń dnia odwiedzimy gospodarstwo agroturystyczne, by zasiąść do biesiady z pieczonym prosiakiem lub innymi smakołykami.
Informacje dodatkowe       Wstępy w cenie, biesiadowanie z prosiakiem dodatkowo płatne.
Cena 110 zł
Przejazd autokarem, pilota, przewodnika, wstępy, ubezpieczenie   NNW  10.000 zł w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .