Borne Sulinowo 08.09.2018

Borne Sulinowo – miasto, którego nie było na mapie.

Pięknie położone nad jeziorem Pile, jest dzisiaj atrakcyjnym miejscem turystycznym w pobliżu pojezierza drawskiego. Miejsce, które pojawiło się na polskiej mapie dopiero w 1993 roku. Wcześniej był tam niemiecki garnizon i poligon, a po 1945 roku pilnie strzeżona baza wojskowa Armii Czerwonej.


Termin  :   08.09.2018


Wyjazd Plac Mickiewicza godz. 7.00 
Przedpołudnie     
Przyjazd do Bornego Sulinowa i zwiedzanie dawnej dzielnicy oficerskiej miasteczka Gross Born, a tam między innymi : Dom Oficera, willa generała Dubynina, ruiny willi Guderiana. Dziś to piękna dzielnica willowa położona w lesie. Ponadto muzeum militarno-etnograficzne i pozostała część miasta. Historie, w której kryło się wiele zagadek opowiadać będzie miejscowy przewodnik.
Popołudnie
Przerwa obiadowa oraz spacer nad urokliwym jeziorem wzdłuż ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej. Dalej wyrzutnie rakietowe przejazd na 
jedne z największych wrzosowisk w Europie i do osady widmo Kłomino. Ponadto fragmenty Wału Pomorskiego oraz dawnego poligonu.
Powrót do Poznania około godz. 21.00.
Informacje dodatkowe      Obiad dodatkowo płatny. / 20-25 zł /Uwaga : kolejność zwiedzania może ulec przesunięciu.
Cena  100 zł       Obejmuje przejazd autokarem, pilota, przewodnika lokalnego, wstęp do muzeum, ubezpieczenie NNW 10.000 zł w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska
w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska