KATARZYNKI I ANDRZEJKI w KALISZU 24-25.11.2018

KATARZYNKI I ANDRZEJKI w KALISZU

Miasta dumne ze swojej tradycji nie mogą równać się z Kaliszem. Bo jakże mierzyć się z miastem, które oznaczone zostało już na mapie rzymskiego podróżnika Klaudiusza Ptolemeusza …Najstarsze polskie miasto ma do zaoferowania turystom sporo atrakcji.         

A wróżek i czarodziejskich zaklęć w okolicach też jest sporo…


Termin: 24-25.11.2018


Wyjazd godz. 08.00 – Plac A. Mickiewicza


Dzień 1  Przejazd do Kalisza.

Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta niby zwyczajne, a jednak inne. Zobaczymy historyczne zakątki miasta, które ma najstarszą metrykę pisaną w Polsce.

Poznamy tajemnice zamku królewskiego, zobaczymy niezwykłą kaplicę w katedrze, postaramy się odnaleźć klimat żydowskiej dzielnicy, dowiemy się dlaczego Kalisz był nazywany Białym Miastem.

Odszukamy ślady wielkich artystów i literatów dla których był miastem rodzinnym.

Po spacerze zakwaterujemy się w hotelu, zjemy obiad i wieczorem udamy się na koncert lub spektakl do Teatru im. Bogusławskiego( poinformujemy na stronie lub w komunikatach dopiero po ukazaniu się programów na nowy sezon artystyczny).


Dzień 2 

Po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i na godzinę 11.00 udamy się do dawnych posiadłości gen. Zajączka, do Opatówka. Muzeum Przemysłu w dawnej fabryce sukna zwiedzimy w towarzystwie przewodnika.

Iwanowice to niewielka miejscowość, którą zna niewiele osób, a z którą związane były tak niezwykłe osoby jak ksiądz Kordecki czy prymas Goszczyński.

Tłokinia Kościelna z drewnianym kościołem i pięknie odrestaurowanym dworkiem to ostatni etap naszego zwiedzania. Jeszcze tylko obiad przed wyruszeniem w drogę powrotną i w Poznaniu będziemy w godzinach wieczornych.


Informacje dodatkowe Wstępy dodatkowo płatne ok. 30 zł oraz bilet do teatru ok. 50zł . Ewentualna rezygnacja z teatru najpóźniej na miesiąc przed imprezą.


Cena 290zł Obejmuje przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu CALISIA, pokoje 2-osobowe z łazienkami, kolację, śniadanie, obiad, pilota, przewodnika i ubezpieczenie NNW