Kościołki ze żłóbkami i nie tylko …11.01 i 12.01.2019 (grupa zamknięta)

Kościołki  ze żłóbkami i nie tylko …

Tradycyjnie w styczniu, w zimowej scenerii, kolędujemy przy żłóbkach. Małe kościółki nabierają wtedy dodatkowej, niepowtarzalnej atmosfery.

Drewniane i murowane, tak blisko, że z pewnością nieznane.

Na zakończenie browar piwny…


Termin  :   11.01.2019   i   12.01.2019 (grupa zamknięta)


Na wyjazdy jednodniowe zaprasza Akademia Podróży Wojażer i Fundacja Srebrnej Generacji –Wojażer.
Na trasie : Poznań, Tulce, Kleszczewo, Bagrowo, Mączniki, Środa Wlkp.
Zbiorka Plac Mickiewicza – godzina 9.00
Przystanek 1     Jedyny drewniany kościół w Poznaniu, o ciekawej historii związanej z osadnictwem niemieckim w Wielkopolsce, kościół wzorcowy, prezentowany na Wystawie Wschodnioniemieckiej w Poznaniu ; ale i świadek martyrologii Wielkopolan w czasie  wojny.
Przystanek 2     Tulce ,  to kolejny cel naszej wyprawy odkrywającej skarby najbliższych okolic Poznania.
Jeden z najstarszych murowanych kościołów w Polsce , ze średniowieczną figurką Matki Boskiej i renesansową kolumną fundacji poznańskiego kupca Jana Winklera.
Przystanek 3    Kleszczewo- niewielka wieś w powiecie poznańskim z kościołem drewnianym , wybudowanym w latach 1760 – 1762. Zachowane rokokowe wyposażenie.
Przystanek 4     Bagrowo – najmniejsza parafia w Polsce – 98 osób , ale historia nie byle jaka. Od XVII do XIX wieku rezydowali tutaj franciszkanie i to oni wznieśli tę świątynię.
Przystanek 5   Mączniki koło Środy to ostatni na szlaku kościół , w parafii istniejącej od XV w. wybudowany w 1700 roku , na miejscu wcześniejszej świątyni. Zachowane wyposażenie datuje się od XVI wieku.
Przystanek 6     Czas , aby strudzeni wędrowcy coś zjedli i wypili kawę. Stanie się to nad średzkim jeziorem (kąpiel nie jest obowiązkowa , choć w Środzie Wlkp. jest sekcja morsów) , pod dachem , w restauracji.
Przystanek 7     Popijać będziemy w regionalnym browarze w Annopolu – zwiedzanie z degustacją browaru Gzub.
Powrót do Poznania ok. 18.00
Informacje dodatkowe       Kawa i ciasto dodatkowo -  10 zł w autokarze, 
Ze względu na brak lokali na trasie kawa i posiłek wg programu. Proszę zabrać ze sobą coś do jedzenia i picia na czas zwiedzania, obiad ok. godz. 15-16.00.
Cena 110 zł
Karta 60plus 100 zł
Obejmuje przejazd autokarem, pilota-przewodnika, ciepły posiłek, wstęp do browaru i degustację, ubezpieczenie  NNW do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .