Od Lublina do Zamościa 29.04 - 04.05.2019 (grupa zamknięta)

Od Lublina do Zamościa – majówka 2019

Smakowanie wschodniej Polski

Pałace, dwory, architektura od gotyku do neogotyku, zabytkowe zespoły urbanistyczne, przenikanie kultur i wreszcie lubelska wieś i uzdrowiska, aż trudno uwierzyć, że aż tyle naraz !!!


Termin  :   29.04 – 04.05.2019                         


Zbiórka Plac Mickiewicza godz.6.00    trasa liczy ok.1400 km, 2 hotele, 5 noclegów


Dzień 1    Pierwszy punkt programu to Kazimierz Dolny – miasteczko malarzy, miasteczko renesansu, miasteczko zakochanych z piękną panoramą z Góry Trzech Krzyży.
Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Krasnobrodzie – uzdrowisku zwanym „ małą Częstochową”.
Dzień 2    Zwiedzanie Roztoczańskiego Parku Narodowego z lokalnym przewodnikiem (przez Roztocze przebiega granica geologiczna między Europą Wschodnią i Europą Zachodnią. W miejscu granicy, na skutek ruchów tektonicznych powstały progi skalne, tworząc maleńkie, niezwykle urokliwe kaskady, zwane tutaj "szumami", które zobaczymy spacerując nad rzeką, Krasnobród z najważniejszym sanktuarium maryjnym Roztocza i inne atrakcje. Powrót do hotelu.
Dzień 3   Po śniadaniu wyjazd do Chełma, miasta zbudowanego na kredzie. Tutaj Góra Zamkowa z Bazyliką NMP oraz uchodzące za najciekawsze w Polsce podziemia kredowe. Dalej Zamość – miasto muzeum, perła polskiego renesansu i miasto światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzanie; Ratusz, Rynek Wielki, Rynek Solny, Katedra Kamienice ormiańskie itd. Powrót do hotelu.
Dzień 4    Zwierzyniec z pięknym kościółkiem na wodzie, z pomnikiem… szarańczy 
i jeszcze roztoczańskie lokalne, regionalne klimaty. Popołudniu Muzeum wsi Lubelskiej, dojazd do Lublina, zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorem spacer po starówce.
Dzień 5   Od rana pałac Zamoyskich w Kozłówce, z przepięknym parkiem, z licznymi wystawami. Dalej Nałęczów – jedno z najpiękniejszych polskich uzdrowisk, ulubione miejsce Bolesława Prusa i Stefana Żeromskiego, których muzea zwiedzimy, zajrzymy do pijalni wód zdrojowych, przespacerujemy się po parku, a przy sprzyjającej aurze spotkamy nałęczowskie wiewiórki :) Powrót do hotelu.
Dzień 6   Lublin, stolica regionu, miasto z przebogatą historią, gdzie przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Zobaczymy zamek z niezwykłą kaplicą Trójcy Świętej, Stare Miasto, Archikatedrę, Zespół klasztorny Dominikanów. Po przerwie droga powrotna, zaplanowany dojazd do Poznania w godzinach wieczornych.
Informacje dodatkowe    Wstępy oraz system tour guide płatne dodatkowo ok.85 zł, dodatkowy posiłek w drodze powrotnej we własnym zakresie.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Minimalna liczba uczestników – 35 osób
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie NNW 10.000 zł w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska. Dodatkowo w biurze istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki, min 10 zł),
Cena 990 zł
obejmuje : przejazd autokarem, zakwaterowanie w dobrym standardzie, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, pilota, przewodników lokalnych,