Topienie Marzanny - Powitanie wiosny 30.03.2019

TOPIENIE MARZANNY – powitanie wiosny …

Czas pożegnać Zimę i powitać Wiosnę. Tym razem utopimy Marzannę w nurtach Warty, w pobliżu zacnych zabytków na terenie Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.   


Termin  :  30.03.2019


Na wyjazdy jednodniowe zaprasza Akademia Podróży i Fundacja Srebrnej Generacji – Wojażer
Wyjazd godz. 08.00   Plac Adama Mickiewicza.
Przystanek 1     KOŁACZKOWO , to niewielka miejscowość, w której ostatnie lata spędził Reymont. Zwiedzimy izbę pamięci poświęconą pisarzowi.
Przystanek 2     CIĄŻEŃ – piękne założenie parkowo – pałacowe będące obecnie we władaniu UAM. Znajduje się tam największy zbiór masoników, które są spuścizną po ostatnich właścicielach. Park pałacowy leżący nad Wartą to znakomite miejsce, aby ostatecznie pożegnać Zimę.
Przystanek 3      LĄD  - opactwo cysterskie z 1145 roku z kościołem NMP i św. Mikołaja. Obecnie cały obiekt jest w stylu barokowym, we władaniu salezjanów, a w klasztorze znajduje się seminarium. 
Średniowieczne ślady zachowane w krużgankach, barokowy wystrój kościoła odkryjemy z przewodnikiem – studentem. Podziwiać będziemy także ogród klasztorny i park.
Przystanek 4    PYZDRY – zespół klasztorny pofranciszkański z zachowanymi freskami średniowiecznymi i malaturami Swacha , w którym znajduje się Muzeum Ziemi Pyzdrskiej z bardzo ciekawymi zbiorami archeologicznymi i historycznymi.
Gotycka fara z cennym wyposażeniem będzie również celem naszych odwiedzin.
Po zwiedzaniu czas na posiłek i zasłużoną kawę.
W godzinach wieczornych powrót do Poznania.
Informacje dodatkowe         Wstępy płatne dodatkowo ok. 10 zł
Cena  100 zł        Przejazd autokarem, pilota, przewodnika, drobny posiłek, ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .