Topienie Marzanny - Powitanie wiosny 30.03.2019 (grupa zamknięta)

TOPIENIE MARZANNY – powitanie wiosny …

Czas pożegnać Zimę i powitać Wiosnę. Tym razem utopimy Marzannę w nurtach Warty, w pobliżu zacnych zabytków na terenie Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.   


Termin  :  30.03.2019


Na wyjazdy jednodniowe zaprasza Akademia Podróży i Fundacja Srebrnej Generacji – Wojażer
Wyjazd godz. 08.00   Plac Adama Mickiewicza.
Przystanek 1     KOŁACZKOWO , to niewielka miejscowość, w której ostatnie lata spędził Reymont. Zwiedzimy izbę pamięci poświęconą pisarzowi.
Przystanek 2     CIĄŻEŃ – piękne założenie parkowo – pałacowe będące obecnie we władaniu UAM. Park pałacowy leżący nad Wartą to znakomite miejsce, aby ostatecznie pożegnać Zimę.
Przystanek 3      LĄD  - opactwo cysterskie z 1145 roku z kościołem NMP i św. Mikołaja. Obecnie cały obiekt jest w stylu barokowym, we władaniu salezjanów, a w klasztorze znajduje się seminarium. 
Średniowieczne ślady zachowane w krużgankach, barokowy wystrój kościoła odkryjemy z przewodnikiem – studentem. Podziwiać będziemy także ogród klasztorny i park.
Przystanek 4    PYZDRY – zespół klasztorny pofranciszkański z zachowanymi freskami średniowiecznymi i malaturami Swacha , w którym znajduje się Muzeum Ziemi Pyzdrskiej z bardzo ciekawymi zbiorami archeologicznymi i historycznymi.
Gotycka fara z cennym wyposażeniem będzie również celem naszych odwiedzin.
Po zwiedzaniu czas na posiłek i zasłużoną kawę.
W godzinach wieczornych powrót do Poznania.
Informacje dodatkowe         Wstępy płatne dodatkowo ok. 10 zł
Cena  100 zł        Przejazd autokarem, pilota, przewodnika, drobny posiłek, ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .