Wiosna w Małopolsce z Niedzielą Palmową 12 - 15.04.2019

Wiosna w Małopolsce z Niedzielą Palmową

Małopolska to coś więcej niż Kraków i góry.

Nie wierzysz? Sprawdź Tarnów, Bochnię, Niepołomice albo tradycje wielkanocne w Lipnicy Murowanej.


Termin  :   12-15 kwietnia 2019                           


Wyjazd Plac Mickiewicza godz. 6:30
Dzień 1    Piątek. Z wizytą u królowej Bony.  Przejazd w kierunku Krakowa i Niepołomic.
Niepołomice - chwila oddechu na rynku i wizyta w "drugim Wawelu" -odrestaurowanym zamku królewskim z  kolekcją x.Czartoryskich i ogrodem renesansowym.
Zakwaterowanie i obiadokolacja w okolicach Bochni / Lipnicy. 
Dzień 2    Sobota. Śladami Tarnowskich, Wiosny Ludów  i  małopolskich Żydów
Po śniadaniu wyjazd do Tarnowa- zwiedzanie miasta z przewodnikiem (m.in. rynek, katedra, zabytki pożydowskie, Park Strzelecki z mauzoleum gen. Bema).
Po przerwie wyjazd do Dąbrowy Tarnowskiej z  Ośrodkiem Spotkania Kultur w przepięknie odrestaurowanej synagodze chasydzkiej oraz Zalipia -  słynnej malowanej wsi. Powrót na obiadokolację i nocleg.
Dzień 3     Niedziela Palmowa. Po śniadaniu przejazd do Lipnicy Murowanej. Spacer po klimatycznej miejscowości z bogatą historią, możliwość udziału w lipnickich obchodach Niedzieli Palmowej:  konkurs palm i rękodzieła, liturgia Niedzieli Męki Pańskiej, kiermasz regionalny i wielkanocny na rynku. Po południu wizyta w Nowym Wiśniczu i zwiedzanie barokowej twierdzy Lubomirskich. Powrót na obiadokolację i nocleg.
Dzień 4     Poniedziałek. Solne królestwo.  Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Bochni i zwiedzanie tamtejszej kopalni soli. Czas na obiad i wyjazd w kierunku Poznania - powrót około godz. 21.00.
Ubezpieczenie      W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe     Wszystkie noclegi w jednym miejscu
Szczegóły oraz kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie.
Wstępy dodatkowo płatne ok. 80 zł
Minimalna liczba uczestników : 35 os.

Cena 750 zł

Przejazd autokarem, zakwaterowanie – hotel z pokojami 2-osobowymi, łazienki, śniadania, obiadokolacje, pilota, przewodnika.