Żuławy Wiślane czyli Polska poniżej zera 18 - 21.06.2019 (grupa zamknięta)

Żuławy Wiślane czyli Polska poniżej zera…

 Wyprawa na Żuławy Wiślane obfituje w liczne atrakcje związane z dziedzictwem kulturowym regionu, unikatowymi obiektami historycznymi takimi jak zamki gotyckie, domy podcieniowe oraz zabytki hydrotechniczne.

To tzw. polskie Niderlandy w delcie Wisły. Ponadto Mierzeja Wiślana z pięknymi krajobrazami i kanał Elbląski – po remoncie !!!


Termin  18 - 21.06.2019                           


Wyjazd z Placu A. Mickiewicza o godz. 06.00       
Dzień 1     Przejazd do zamku w Malborku – jednej z najpotężniejszych średniowiecznych twierdz, wpisanej na listę dziedzictwa UNESCO. Dla znających zamek wystawa malarstwa i rysunku pt. Sztuka jest KUL. Po spotkaniu z Krzyżakami czas na stolicę Żuław Wiślanych – Nowy Dwór Gdański z ciekawą architekturą domów podcieniowych.
Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Sztutowa i kolacja.
Dzień 2    Po śniadaniu rejs po Kanale Elbląskim, wybudowanym 1848-1860. Perła inżynierska z mostami, śluzami i pochylniami. Trasa przez jezioro Druzno oraz rezerwat przyrody – nad którym istniała osada Truso. 
Spacer po Elblągu z przewodnikiem, a tam katedra Św. Mikołaja, Wieża Targowa, deptak z odnowionymi kamienicami oraz Muzeum Historyczne. W trakcie dnia przerwa na kawę i małe co nieco we własnym zakresie.
Powrót do hotelu i kolacja.
Dzień 3    Po śniadaniu wycieczka na Mierzeję Wiślaną czyli: Sztutowo / zwiedzanie w opcji /, Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich oraz poszukiwanie bursztynu na Bursztynowym Wybrzeżu. Spacer i czas wolny w urokliwej Krynicy Morskiej, otoczonej lasami, wydmami i piaszczystymi plażami. W takiej scenerii odpoczywamy. Pod wieczór  powrót do hotelu i kolacja.

Dzień 4    Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Fromborka – miasta Mikołaja Kopernika z zespołem katedralnym, planetarium i obserwatorium oraz gotycko-barokowym szpitalem Świętego Ducha – dziś Muzeum Historii Medycyny z unikatowym herbarium. 
W drodze powrotnej do Poznania Pelpin ze wspaniałą Katedrą Wniebowzięcia NMP. Powrót do Poznania w godzinach wieczornych
Ubezpieczenie    W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).

Informacje dodatkowe     Jedno miejsce zakwaterowania. Wstępy ok. 60 zł i rejs po kanale ok. 85 zł dodatkowo płatny.
Uwaga punkty zwiedzania mogą ulec przesunięciu.
Minimalna liczba uczestników : 35 osób 
Cena 650 zł
obejmuje 3 noclegi, pokoje 2-osobowe z łazienkami, śniadania, obiadokolacje, pilota, przewodnika.