Dolnego Śląska nigdy dość 05 - 09.04.2019

DOLNEGO ŚLĄSKA NIGDY DOŚĆ

ZAPRASZAMY PAŃSTWA NA KOLEJNĄ ODSŁONĘ ŚLĄSKA Z WYPADEM DO CZECH, ABY TYM RAZEM POSPACEROWAĆ W KORONACH DRZEW. BĘDZIEMY POZNAWAĆ  KOLEJNE PAŁACE, UCZYĆ SIĘ NOWOŚCI KULINARNYCH I ODWIEDZIMY  ZACNE ZABYTKI I UROKLIWE MIASTECZKA.


Termin  :  05 - 09.04.2019                            


Wyjazd godz.06.30 Plac A. Mickiewicza
Dzień 1    Przejazd do pałacu w Brzeźnie , zwiedzanie obiektu pełniącego dziś funkcje sportowo- hotelowe, o historii sięgającej XVI w., który nie został zniszczony w czasie wojny.  Prusice to miasto , które w trakcie drogi do Wrocławia kusi pięknymi wieżami (jeszcze nas tam nie było).
Po spacerze udamy się do Trzebnicy – miejsca pochówku św. Jadwigi Śląskiej ,klasztor pocysterski fundacji Świętej i Henryka Brodatego.
Oleśnica to kolejny cel naszej wyprawy. Zamek książąt piastowskich, ratusz, gotyckie kościoły i warsztaty kulinarne w Bazarku u Niny, gdzie nauczymy się rzeczy niezwykłych.
Obiadokolacja i nocleg w Oleśnicy.
 
Dzień 2     Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Świdnicy.
Sośnica – Święte Schody bez wyjazdu do Rzymu, następnie barkowy pałac opatów norbertańskich w Korbielowicach, który w 1814 roku został przekazany pogromcy Napoleona.
Spotkanie z przewodnikiem w Świdnicy i zwiedzanie miasta.  Katedra, Kościół Pokoju, wieża widokowa w ratuszu i inne świdnickie ciekawostki.
Posiłek i nocleg.
Dzień 3     Po śniadaniu wyruszymy do Krzeszowa -barokowej perły Śląska – kompleksu pocysterskiego, zaplanowano zwiedzanie z przewodnikiem.
Chełmsko Śląskie – Dwunastu Apostołów -na miejscu dowiemy się cóż to takiego.
Głuszyca – Tajemnicze Podziemne Miasto Osówka – jeden z siedmiu obiektów kompleksu Riese. Zamek Grodno będzie ostatni punktem naszego programu w tym dniu. Posiłek i nocleg.
Dzień 4     Wyjazd do Czech, do jedynego w Karkonoszach czeskiego uzdrowiska – Jańskich Łaźni.
Spacer w koronach drzew, to nowa atrakcja turystyczna w uzdrowisku. Na specjalnych platformach spacerowych można posłuchać śpiewu ptaków.
Spacer po parku uzdrowiskowym, źródła mineralne, piękna kolumnada, wjazd kolejką gondolową na szczyt Czarnej Góry. Jeżeli będzie taka możliwość, to dla chętnych kąpiel w basenach termalnych. Powrót do Polski na kolację i nocleg.
Dzień 5    Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Poznania. Odbijemy lekko w bok, zmienimy województwo i zwiedzimy Nysę -  Miasto bogate w historię i zabytki. Zwiedzanie z przewodnikiem najważniejszych zabytków, tych które przetrwały wojnę i powojenne wyburzenia.
Po zwiedzaniu czas wolny na małe co nieco we własnym zakresie i powrót do Poznania.
Ubezpieczenie   KL 10.000 euro  i NNW 10.000 zł w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska. Dodatkowo w biurze istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki, min 10 zł).
Informacje dodatkowe      W trakcie programu zwiedzania nie przewidujemy długich przerw obiadowych, zasadnicze posiłki to śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie będzie wymagało chodzenia.
Czechy – wszystkie wymienione  atrakcje ok. 500kc, wstępy Polska ok 50 zł.
Minimalna liczba uczestników : 35 osób.

Cena 830 zł

Obejmuje przejazd autokarem, 4 noclegi w pokojach 2-osobowych z łazienkami, śniadania, obiadokolacje, pilota, przewodnika.