Opoczno - Piotrków 14 - 16.06.2019

W sercu Polski  -  od Opoczna do Piotrkowa

Południowe Mazowsze, ziemia łódzka,

Folklor, historia i współczesność w trochę zapomnianym zakątku naszego kraju


Termin  :   14 - 16.06.2019             


Wyjazd godz. 8.00 Plac Mickiewicza.
Dzień 1     Piątek. A może byśmy tak .... wpadli na dzień do Tomaszowa. Przejazd w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego - miasta na historycznym styku ziemi łęczyckiej, Mazowsza i Małopolski. Skansen rzeki Pilicy i przejazd do Spały - dawniej carskiej i prezydenckiej, dziś sportowej osady w puszczy. Na deser Inowłódz - zwiedzamy ruiny zamku Kazimierza Wielkiego i unikalny romański kościół św. Idziego. Zakwaterowanie i obiadokolacja w okolicach Spały. 
Dzień 2     Sobota. Stolica oberka. Po śniadaniu wyjazd do Drzewicy, Bielowic  i Opoczna - spotkanie z historią i kulturą ludową regionu opoczyńskiego, a także wciąż czynnymi twórcami.  Po południu przejazd do Sulejowa i wizyta w odnowionym opactwie cysterskim w miejscu średniowiecznego klasztoru.
Powrót na obiadokolację i nocleg.
Dzień 3       Niedziela. W królewskim Piotrkowie. Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Piotrkowa Trybunalskiego. Spacer z przewodnikiem szlakiem najważniejszych zabytków staropolskiego miasta, zakończony wizytą w Muzeum Piwowarstwa z degustacją rzemieślniczego piwa.  Po przerwie obiadowej powrót do Poznania około godz. 20.00.
Ubezpieczenie        NNW 10.000 zł w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska. Dodatkowo w biurze istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki, min 10 zł)
Informacje dodatkowe      Wszystkie noclegi w jednym miejscu.
Szczegóły oraz kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie.
Wstępy dodatkowo płatne ok. 60 zł
Minimalna liczba uczestników : 35 osób
Cena 480 zł        Obejmuje przejazd autokarem, 2 noclegi – hotel, pokoje 2-osobowe, łazienki, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, pilota/przewodnika.