Warszawa 24 - 26.05.2019

Warszawa – zawsze coś ciekawego.

W tym roku chcemy zaproponować wizytę w Warszawie przy okazji obchodów 170 rocznicy śmierci Fryderyka Chopina.  Zobaczymy także pałac w Wilanowie, Pałac Kultury i Nauki oraz Bibliotekę Uniwersytecką.

 I oczywiście pójdziemy do teatru!


Termin: 24 - 26.05.2019


Wyjazd godz. 7:00 Plac Mickiewicza


1 dzień      Wyjazd z Poznania. Pierwszym punktem programu będzie zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki - jednej z najwyższych i najbardziej charakterystycznych budowli w stolicy. Krótki objazd miasta z przewodnikiem, w tym Biblioteka Uniwersytecka z ogrodami na dachu, spacer po Starym Mieście i obiadokolacja. Przejazd do hotelu na Mokotowie.


2 dzień     Po śniadaniu wizyta w Wilanowie: w pałacu wzniesionym w latach 1681-1696 dla króla Jana III Sobieskiego i Marysieńki. Jest to ogromna rezydencja w stylu barokowym wraz z ogrodami. Zwiedzimy również wyjątkowe Muzeum Plakatu które w swych zbiorach posiada ok.36.000 prac. Znajdują się wśród nich m.in. kolekcje plakatu polskiego i europejskiego od końca XIX wieku do współczesności. Zobaczymy również Świątynię Opatrzności Bożej - historia budowy Świątyni Najwyższej Opatrzności liczy ponad 200 lat i wiąże się z Konstytucją 3 maja z 1791 roku, kiedy to uchwałą posłów Sejmu Czteroletniego podjęta została decyzja o wybudowaniu świątyni jako wotum wdzięczności za Konstytucję.
Powrót do hotelu i obiadokolacja.
Wieczorem teatr – wybór spektaklu w marcu 2019.
3 dzień      Hołd dla Chopina, po śniadaniu – krótki postój na Placu Piłsudzkiego i dalej Muzeum  Chopina – niezwykłe, nowoczesne i multimedialne muzeum w wyjątkowym miejscu, dalej kościół św. Krzyża, gdzie znajduję się serce Chopina.
Po zwiedzaniu przerwa na Starym Mieście w scenerii ławeczek z muzyką Chopina na Krakowskim Przedmieściu, Placu Zamkowym, na Rynku Starego Miasta i nie tylko , spacer i łakocie we własnym zakresie.
Wyjazd do Poznania ok. 17.30, powrót około 22.00
Ubezpieczenie           W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW  do 10.000 zł  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe             
Wstępy, teatr dodatkowo płatne.
Minimalna liczba uczestników : 35 osób
Cena  480zł           Obejmuje przejazd autokarem, zakwaterowanie hotel Atos, w pokojach 2-osobowych z łazienkami, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, pilota, przewodnika.