Zielona Góra – Winobranie 14.09.2019

Zielona Góra – Winobranie 2019

We wrześniu każdego roku Zielona Góra zamienia się w winiarską stolicę Polski Od wieków kultywuje tradycje winiarskie i mimo trudnego klimatu uzyskuje co roku wino o wyjątkowym smaku i aromacie. Naprawdę warto spróbować i uczestniczyć w zabawie przygotowanej przez władze miasta.


Termin  :   14.09.2019


Programy jednodniowe przygotowała Akademia Podróży Wojażer i 
Fundacja Srebrnej Generacji Wojażer.
 
Zbiórka godz.8.00 Plac Mickiewicza i przejazd do Zielonej Góry.
Przedpołudnie            Rozpoczynamy od Palmiarni – jednego z symboli Zielonej Góry na Winnym Wzgórzu.
Następnie jedna z najciekawszych części winobrania - barwny korowód przechodzący ulicami miasta. Z każdym rokiem coraz bogatszy, wesoły i pomysłowy. Jednym słowem świetna zabawa, w której obowiązkowo uczestniczymy. 
Po zakończeniu korowodu Zielona Góra w pigułce czyli  spacer podczas którego turystom towarzyszyć będą bachusiki – zabawne figurki przypominające o wielowiekowych tradycjach winiarskich miasta. I tak będzie możliwość podziwiania zabytkowych kamienic, usytuowanych przy jednym z najdłuższych deptaków w Polsce, ponadto Stary Rynek z Ratuszem oraz Konkatedra pw. Św. Jadwigi Śląskiej.
Popołudnie             Czas wolny na przekąskę we własnym zakresie i udział w Jarmarku Winobraniowym, na którym prezentują się handlowcy, rzemieślnicy  i artyści. 
Na zakończenie wizyta w autentycznej winnicy Miłosz lub innej pod Zieloną Górą. Zwiedzanie i degustacja połączona z omówieniem cyklu prac na winnicy.
Powrót do Poznania w godzinach wieczornych.
Cena  -110 zł
Z kartą 60plus - 100 zł
Obejmuje przejazd autokarem, opiekę pilota, zwiedzanie Palmiarni, wizytę w winnicy, ubezpieczenie NNW  . 
Degustacja dodatkowo płatna.