Między Rzeszowem a Przemyślem NOWY TERMIN 04-08.09.2020

Między Rzeszowem a Przemyślem

Wschód Polski tym razem w odsłonie południowej.

Miejsca będące na skrzyżowaniu szlaków łączących Polskę z Rusią, Węgrami i Śląskiem. Trasa niezwykle atrakcyjna, pełna ciekawostek i pięknych zakątków.


Termin: 01-05.05.2020 04-08.09.2020 

Wyjazd Plac Mickiewicza godz. 5.30


Dzień 1   Po drodze do Rzeszowa zatrzymamy się w Kolbuszowej, gdzie  zwiedzimy podkarpackie Muzeum Kultury Ludowej. Zakwaterowanie, kolacja i spacer wieczorny po mieście, które w piękny sposób eksponuje swoją historię.


 Dzień 2   Po śniadaniu XV-wieczny kościół w Bliznem / lista UNESCO /. Dalej udamy się do jednego z najbardziej znanych polskich uzdrowisk -  Iwonicza-Zdroju. Tam niczym kuracjusze przespacerujemy się po części uzdrowiskowej miejscowości, a następnie pozostając w XIX-wiecznych klimatach udamy się z wizytą do Muzeum Dworku Marii Konopnickiej w Żarnowcu.  Na zakończenie dnia Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie w atrakcyjny sposób prezentuje się wiekowe tradycje miasta w produkcji szkła. Będziemy mogli zobaczyć, a nawet spróbować czy łatwo jest wydmuchać szklaną figurkę, niemałą atrakcją będzie też trójwymiarowe malowidło.


 Dzień 3    Kolejny dzień to spotkanie z piękną architekturą miasta, pałacu i ogrodu... Po śniadaniu rozpoczniemy od wizyty w Krasiczynie, gdzie znajduje się piękny, renesansowy pałac z czterema unikatowymi basztami - boską, papieską, królewską i szlachecką, każda inna i niepowtarzalna. Krasiczyn to również miejsce urodzenia Adama Sapiehy. Dalej udamy się do Przemyśla, miasta o ponad tysiącletniej historii. To niezwykle urokliwe miasto, położone na wzgórzach, z piękną panoramą  roztaczającą się z zamkowego wzgórza, ze skośnym rynkiem, na którym można spotkać dobrego wojaka Szwejka. Przemyśl to również miasto znane z produkcji ... fajek i dzwonów. Na zakończenie dnia udamy się do pobliskich Bolestraszyc, gdzie będziemy mogli rozkoszować się wiosną w tutejszym Arboretum.


Dzień 4    Po śniadaniu wizyta w jednym z najpiękniejszych polskich zamków – w Łańcucie. Ten owiany mroczną legendą zamek zachwyca pięknymi wnętrzami. Dodatkowym atutem jest park, powozownia z największą w Polsce kolekcją powozów oraz storczykarnia, gdzie o każdej porze roku można podziwiać te kwitnące cuda przyrody. Z Łańcuta udamy się do Jarosławia – miasteczka z zachowanym renesansowym ratuszem, wyjątkowej urody kamienicą Orsettich oraz zabytkami sakralnymi. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w klasztorze oo. Bernardynów w Leżajsku, gdzie znajdują się jedne z najwspanialszych organów w Polsce. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wysłuchania koncertu organowego.


Dzień 5   Na pożegnanie z Podkarpaciem jeszcze jedno spotkanie z Rzeszowem i jego atrakcjami. Zobaczymy między innymi podziemną trasę, która pokazuje wielowiekową przeszłość miasta oraz perełki starówki. Po zwiedzaniu miasta powrót do Poznania. Krótkie postoje po drodze. Przyjazd ok.23.00


Ubezpieczenie   W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).


Informacje dodatkowe  Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wstępy płatne dodatkowo ok. 100 zł.

Minimalna liczba uczestników: 30


Cena 990zł   Obejmuje przejazd autokarem, zakwaterowanie, w pokojach 2-osobowych z łazienkami,  śniadania,  obiadokolacje, pilota, przewodnika.