Wzdłuż Wybrzeża: 08-12.09.2020

 

Wzdłuż Wybrzeża

Polskie wybrzeże dobrze znane, ale zawsze dobrze tu wrócić: odetchnąć morską bryzą pełną skarbów urzekających plaż, ciekawych zabytków


Termin:  08-12.09.2020


Wyjazd z pl. Adama Mickiewicza o godz. 7:00


Dzień 1   Wyjazd z Poznania. Postój w Dobrzycy, gdzie znajdują się ogrody Hortulus- największa atrakcja Pomorza zachodniego, wspaniała roślinność, labirynt, wieża widokowa. Dalej dojazd do Kołobrzegu ze zwiedzaniem starówki i dzielnicy nadmorskiej wraz z portem i latarnią morską.

Dojazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. /Wicie/


Dzień 2    Ustka – uzdrowisko i port – zwiedzanie z przewodnikiem, Muzeum Śledzia

Po południu  „kraina w kratę” czyli Słowiński Park Narodowy , który powstał by chronić nadmorską biosferę. Następnie Kluki – Muzeum Wsi Słowińskiej, które ukazuje dawne życie, kulturę, folklor i zabytkową architekturę.

Powrót do hotelu.


Dzień 3   Wykwaterowanie z hotelu.  Dojazd do Łeby– unikatowe, największe wzgórze wydmowe w Europie Środkowej, ruchome wydmy – wpisane na listę światowego rezerwatu biosfery. . Przejazd meleksami. Po „polskiej pustyni”. Spacer po mieście

Dojazd hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. /Władysławowo/


Dzień 4   W drodze na Półwysep Helski zobaczymy: Rozewie, w którym przez kilka lat mieszkał Stefan Żeromski. z najbardziej wysuniętym punktem na północ i  wyjątkową latarnią.  Pięknym wąwóz Lisi Jar, Władysławowo. Następnie Jastarnia, Jurata – ekskluzywny kurort, Hel – największe miasto na półwyspie, zobaczymy m.in. domki rybackie z końca XVIII wieku i fokarium, w którym żyją foki szare będące symbolem miasta .

Powrót do hotelu.


Dzień 5    Wracamy powoli do Poznania.

Po drodze Szymbark – zwiedzanie z przewodnikiem, w tym Dom Sybiraka, Dom do Góry Nogami, punkt widokowy w Wieżycy.

Powrót do Poznania.


 Ubezpieczenie   W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).


Noclegi w 2 hotelach: okolice Władysławowa i Wicia.

Wstępy dodatkowo płatne ok. 80zł

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Minimalna liczba uczestników: 30


 Cena 1100zł    Obejmuje  noclegi w dwóch hotelach, pokoje 2-osobowe, śniadania /4/, obiadokolacje /4/, pilota, przewodników, autokar do dyspozycji grupy .