BIESZCZADY JESIENIĄ : 29.09 – 04.10.2020

BIESZCZADY  JESIENIĄ

Kto nie marzył o Bieszczadach? Schyłek lata to pora roku kiedy  jeszcze piękniejsze wydają się pękate banie cerkiewek, pachnące połoniny, urocze miasteczka, przyjaźni  ludzie, ciekawe zabytki i jeszcze dużo, dużo więcej…..


Termin : 29.09 – 04.10.2020


Wyjazd godz. 06.00  - Plac Mickiewicza


Dzień 1   Przejazd do Leska i zakwaterowanie w zamku z bardzo dobrą lokalizacją, obiadokolacja. Po drodze Krosno a tam Centrum dziedzictwa Szkła oraz Haczów – największy, gotycki, drewniany kościół w Europie – lista UNESCO. Podczas przejazdu przerwy.


Dzień 2   Po śniadaniu zwiedzanie Sanoka, a tam oprócz centrum ze średniowiecznym układem urbanistycznym i zabytkowymi kamieniczkami Muzeum  Historyczne z bogatym zbiorem ikon i galeria z obrami Beksińskiego. Dalej Muzeum Budownictwa Ludowego – największy skansen w Polsce. Po przerwie Dolina Osławy, w tym Rzepedź  i  Turzańsk  z cerkwią osławską – lista UNESCO. Powrót do Leska przez Zagórz. A w Lesku stary rynek z okolicą, legendarny kamień leski, duży kirkut oraz synagoga z przełomu XVI/XVII w. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.


Dzień 3   Po śniadaniu wyjazd na "traperską przygodę" - spotkanie leśnych ludzi na wypale węgla drzewnego, "niedźwiedzi przysmak", przejazd dyliżansami po bezdrożach i rzekach : Smolnik-Duszatyn-Smolnik. Wizyta w bacówce z owczymi serami i "ognistą niespodzianką". Przejazd do Komańczy a tam  drewniana cerkiew  oraz drewniany klasztor Nazaretanek z muzeum  kardynała Wyszyńskiego, także spotkanie z tradycjami łemkowskimi. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


Dzień 4   Po śniadaniu - Wielka Pętla Bieszczadzka i jej atrakcje - 100 zakrętów, 1000 widoków i niezwykła historia regionu. Na trasie między innymi : Ustrzyki Górne i Dolne, Muczne - zagroda pokazowa żubrów. Spacer widokowy do schroniska Pod Małą Rawką. Cisna - czas wolny na lokalne smakołyki, wizyta w pracowni ikon i zagłębiu "dusiołków", Górzanka - ciekawa cerkiew  z podwójnym ikonostasem, Smolnik – cerkiew w typie Bojkowskim – lista UNESCO.  Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


Dzień 5   Po śniadaniu  Mała Pętla Bieszczadzka, w tym rejs statkiem po Zalewie Solińskim, spacer po koronie zapory wodnej w Solinie, dalej  Centrum Ekumeniczne w Myczkowcach - ogród biblijny i skansen miniatur drewnianych kościołów i cerkwi z całego regionu. Powrót na nocleg i obiadokolację.


Dzień 6  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd  do Iwonicza Zdrój. Poranny spacer po uzdrowisku z pijalnią wód. Dalej Bóbrka czyli historia wydobycia ropy naftowej w Polsce, na terenie kopalni dziś skansen i nowoczesna prezentacja multimedialna.Po drodze do Poznania przerwa na obiad we własnym zakresie. 


Ubezpieczenie  W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa . Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).


 Informacje dodatkowe   Kolejność punktów programu może ulec zmianie. Jeden hotel. Wstępy programowe płatne dodatkowo ok. 110 zł 


 Cena 1280zł  Obejmuje przejazd autokarem, 5 noclegów w pokojach 2-osobowych z łazienkami, śniadania, obiadokolacje, pilota, przewodnika, udział  w Traperskiej Przygodzie.