Kraków 02 - 07.10.2021 (ostatnie dwa miejsca)

JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA, KRAKÓW I COŚ JESZCZE…

ZAPRASZAMY PAŃSTWA DO KRAKOWA W KOLEJNEJ ODSŁONIE I NA NIEZWYKŁE TERENY JURAJSKIE – PEŁNE ZABYTKÓW I PIĘKNEJ PRZYRODY.


Termin :  02 - 07.10.2021

Wyjazd godz. 06.00 Plac A. Mickiewicza


Dzień 1             Przejazd do Aleksandrówki – Świętej Anny -wioski zawdzięczającej swą nazwę św. Annie. Znamy Sanktuarium na Górze Św. Anny, ale jest jeszcze jedno, w Klasztorze  Klauzurowym Dominikanek. Miejsce z długą historią wita podróżnych urokliwym zespołem sakralnym.
Następnie udamy się do Mirowa, gdzie w XIV w. za czasów panowania Kazimierza Wielkiego powstał zamek. Jak większość zamków na trasie Orlich Gniazd został zniszczony przez Szwedów, obecnie w rękach prywatnych- odbudowywany. Złoty Potok – Muzeum Zygmunta Krasińskiego
Pilica to ostatnie miejsce na trasie w tym dniu. Ciekawy układ miejski i zamek w pałacu z burzliwą historią współczesną.
Obiadokolacja i nocleg


Dzień 2        Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i w drogę na szlak średniowiecznych zamków i legend. Podzamcze - największy z zamków na Szlaku Orlich Gniazd – zamek Ogrodzieniec. Następnie

Pieskowa Skała – renesansowa rezydencja i tragiczna historia miłosna oraz Maczuga Herkulesa i przerwa na kawę( o ile będzie otwarta restauracja) lub coś innego.
Przejazd malowniczą trasą do Korzkwi, a tam najstarszy zamek , który zna niewiele osób.
Przejazd do Krakowa na obiadokolację i nocleg.


Dzień 3         Po śniadaniu pokłonimy się monarchom na Wawelskim Wzgórzu – zwiedzanie jednej z tras Wawelu i Katedry. Spacerkiem po przerwie w zwiedzaniu na Skałkę i wolniutko przez żydowski Kazimierz z jego najważniejszymi i najciekawszymi zakątkami do ul, Szerokiej – synagoga Remuh i cmentarz. Czas wolny.  Powrót do hotelu na obiadokolację. Wieczorne wyjście dla chętnych.


Dzień 4          Po śniadaniu Kraków nieznany. Zwierzyniec- Dom Zwierzyniecki – muzeum.

Zespół klasztorny s.s. .Norbertanek – największy po Wawelu kompleks zabytkowy. Kościół św. Salwatora. Po wizycie w tym niezwykłym zakątku, do którego jeszcze nigdy nie zabłądziliśmy, przejazd do Wieliczki – trasa turystyczna z kaplicą św. Kingi.
Obiad w Wieliczce w karczmie Pod Wielką Solą (w opcji), która posiada swój browar.
Powrót do hotelu wieczorem na nocleg.


Dzień 5           Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i spacer Drogą Królewską w kierunku Rynku Głównego, przez dziedziniec UJ, Kościół Franciszkanów z genialnymi witrażami Wyspiańskiego, przez Plac Szczepański, do Kościoła Mariackiego(wejście grupowe, jeżeli zakończy się remont ołtarza).Po przerwie nareszcie otwarte Muzeum Czartoryskich.
Obiad w okolicach rynku. Spektakl teatralny  ( teatr Bagatela  spektakl " Mayday odNowa")


Dzień 6          Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd z Krakowa.
Góra Św. Anny z imponującym, barokowym zespołem klasztornym położonym na szczycie wzgórza zwanego obecnie Górą św. Anny. Po oprowadzaniu czas wolny, następnie wspólny obiad i w drogę. W drodze powrotnej Olesno i Chocianowice w przelocie.


Ubezpieczenie         W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).


Informacje dodatkowe
Wstępy oraz system tour guide dodatkowo płatne - ( bez Wieliczki) ok. 80 zł. 
PRZY ZAPISIE NA WYCIECZKĘ NALEŻY ZGŁOSIĆ REZYGNACJĘ ZE SPEKTAKLU TEATRALNEGO  (bilety kupujemy z wyprzedzeniem i nie ma możliwości zwrotu).

 


Cena 1100 zł

obejmuje : przejazd autokarem, zakwaterowanie w dobrym standardzie, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, pilota, przewodników lokalnych.