Barbórka na Górnym Śląsku 03 - 05.12.2021

Barbórka na Górnym Śląsku – piękne tradycje „czarnego śląska”  …

Kopalnie , muzea , pałce, a nawet zamieszkałe kolonie robotnicze.  Nasz program to zaskakująca przygoda podczas niej poczujesz chłód podziemi , zobaczysz wyjątkowe przestrzenie , posmakujesz śląskiej kuchni z wybornym piwem i poznasz śląskie tradycje podczas Biesiady Barbórkowej.


Termin :  03 - 05.12.2021


Wyjazd Plac Mickiewicza godz. 6.00
Dzień 1           Przejazd do Katowic. Przejazd do centrum,  przez miasto do Muzeum Śląskiego na terenie zlikwidowanej kopalni.  Po zwiedzeniu Muzeum zakwaterowanie w hotelu i  obiadokolacja. Dalej popołudniowy wyjazd i zwiedzanie dzielnic Nikiszowiec i Giszowiec – wybudowane dla górników , zachowane do dziś. Miejsce kręcenia wielu scen filmowych. Tego dnia rozpoczyna się tam tradycyjny, świąteczny Jarmark na Nikiszu. Wieczorem powrót do hotelu.
Dzień 2        Po śniadaniu przejazd przez Rudę Śląską z zabytkowym dworcem kolejowym i osiedlem robotniczym do kopalni Guido w Zabrzu. Zwiedzanie  najgłębiej w Europie położonej trasy turystycznej w kopalni węgla kamiennego. Dalej przejazd do Gliwic - Radiostacja Gliwice i Muzeum Historii Radia i Sztuki Mediów – największa atrakcja to wieża radiowa jedna z największych na świecie budowli z drewna modrzewiowego. Radiostacja jest jedną z atrakcji Szlaku Zabytków Techniki. Powrót do hotelu.
Wieczorem udział w Biesiadzie Barbórkowej – impreza o charakterze tradycyjnej biesiady górniczej wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego – w programie golonka , piwo i orkiestra dęta kopalni KWK Mysłowice, konkursy, występy a także tańce …
Dzień 3           Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Pszczyny a tam zwiedzanie niezwykłego zamku nazywanego polskim Wersalem . Ta pełna przepychu magnacka rezydencja swój obecny wygląd zawdzięcza rodzinie hrabiowskiej von Hochberg .Ponadto spacer po Parku w stylu angielskim oraz wizyta w Zagrodzie Żubrów . Pszczyna to także historia pięknej Księżniczki Daisy …a także malownicze  świątynie architektury drewnianej w okolicy. Powrót do Poznania w godzinach wieczornych.
Informacje dodatkowe               Wstępy i tor guidy dodatkowo płatne ok. 90 zł .
Ilość miejsc ograniczona  - 30 osób.
Cena  790 zł                  W cenie przejazd autokarem, zakwaterowanie w Katowicach, pokoje 2 osobowe z łazienkami, śniadania i obiadokolacja, pilot, przewodnik, ubezpieczenie  NNW 3000 € w                         TU Europa sp.z o.o. Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
W cenie udział w imprezie barbórkowej.