Podlasie - bogactwo kultur i natury 13 - 17.05.2023

PODLASIE -  bogactwo kultur i natury

Zapraszamy na  Podlasie - wielokulturowej kraina z ciekawą historią, piękną przyrodą i doskonałą kuchnią. To region, który dla wielu wciąż jest Arkadią, gdzie czas płynie wolniej, powietrze czyste, a ludzie życzliwi.


Termin  :   13 - 17.05.2023


 WYJAZD godz. 6:00 z Pl. Mickiewicza Poznań
1 dzień         Sobota. Zbiórka  godz.6.00. Transfer na Podlasie, przejazd do Tykocina  - miasta Barbary Radziwiłłówny i Stefana Czarnieckiego – zwiedzanie miasta,  m.in. świeżo odnowionej Starej Synagogi z  ekspozycją poświęconą dawnym żydowskim mieszkańcom Tykocina. Przejazd na  obiadokolację i  nocleg w Supraślu .
2 dzień        Niedziela.  Śniadanie, przejazd przez puszczę do Supraśla - wizyta w ławrze supraskiej, spacer nadrzecznym bulwarem i urokliwymi  uliczkami (opcja - Muzeum Ikon). Dalej Sokółka i Bohoniki – zamieszkane przez mniejszość tatarska . Powrót na obiadokolację i nocleg.
Dzień 3      Poniedziałek. Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wyjazd na zwiedzanie Białegostoku: pałac i ogrody Branickich, Planty, Rynek Kościuszki, ślady żydowskiego Białegostoku i in.  Przejazd przez Krainę Otwartych Okiennic - urokliwe wsie powiatu bielskiego. Przejazd do Ziołowego Zakątka - zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4       Wtorek. Po śniadaniu całodniowy wyjazd do Białowieży - program ustalony wg preferencji uczestników (np. Muzeum Przyrodnicze, Rezerwat Pokazowy Żubrów , spacer z przewodnikiem w rezerwacie ścisłym, wycieczka drezyną do miejsca mocy, spacer po Białowieży śladami carów) . Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień            Środa. Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Drohiczyna - spacer z przewodnikiem po dawnej stolicy Podlasia, ostatnia na szansa na podlaskie przysmaki. Wyjazd w drogę powrotną - przyjazd do Poznania około godziny 21.00.
Ubezpieczenie          W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe
Wstępy dodatkowo płatne ok. 140 zł.
Minimalna liczba uczestników – 30 osób
Cena  1290 zł  
Cena    –  zawiera :  koszty transportu, koszty 4 noclegów ( pokoje 2-osobowe z łazienkami), koszty wyżywienia ( śniadania, obiadokolacje),  opieka pilota, lokalni przewodnicy.

 

 

Zarezerwuj miejsce tutaj