Kraków w jesiennych barwach 03 - 08.10.2022

Kraków  w jesiennych barwach

miasto królewskie ... Pełne legend, bezcennych zabytków architektury i sztuki oraz dobrej zabawy, historyczna stolica Polski z centrum wpisanym na listę UNESCO

oprócz tego Jura z Częstochową,  Lanckorona i Kalwaria Zebrzydowska.


Termin  :  03 - 08.10.2022


Wyjazd z Dworca Letniego o godz. 06.30   
Dzień 1                   Częstochowa - zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem. Po zwiedzaniu czas wolny. Przejazd do Jerzmanowic i zwiedzanie Jaskini Nietoperzowej - jednej z wielu jaskiń krasowych na terenie Jury Krakowsko - Częstochowskiej - gwiazdy filmowej. Dojazd do Krakowa na posiłek i nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po wieczornym Krakowie.
Dzień 2            Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Wawelu z przewodnikiem. Przerwa na kawę i spotkanie z przewodnikiem krakowskim. Zwiedzanie katedry.  Rejs statkiem po Wiśle.  Centrum kultury japońskiej Manggha oferuje ciekawe wystawy przybliżające Kraj Kwitnącej Wiśni.  Powrót do hotelu na obiadokolację. Dla chętnych wieczorne wyjście z pilotem.
Dzień 3              Po śniadaniu Muzeum Fabryka Schindlera , następnie przejazd przez Podgórze w okolice mostu Bernatka, gdzie rozpoczniemy zwiedzanie Kazimierza z przewodnikiem.  Spacer ulicami , które zamieszkiwała społeczność żydowska i chrześcijańska, pełnymi dziś zabytków i uroczych restauracyjek.  W trakcie spaceru przerwa na kawę. Po zwiedzaniu powrót do hotelu ,  obiadokolacja.
Dzień 4               Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem w okolicach Kleparza i wspólny spacer Floriańską do Rynku Głównego a tam Kościół Mariacki, Mały Rynek, Sukiennice i Podziemny Kraków.  Przerwa na kawę a po niej Uniwersytet Jagielloński i dalsza część spaceru. Obiad w okolicach Rynku. Wieczorem spektakl teatralny. Powrót do hotelu .
Dzień 5                 Po śniadaniu wyjazd do Swoszowic - uzdrowiska na terenie Krakowa, istniejące już od 200 lat. Spacer po parku zdrojowym i czas na kawę . Przejazd do Wieliczki i zwiedzanie kopalni trasą turystyczną ( z Kaplicą św. Kingi ) .  Obiad w karczmie w Wieliczce.  Powrót do hotelu.
Dzień 6                  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. W drodze powrotnej Lanckorona - niezwykłe miejsce, w którym czas się zatrzymał. Kalwaria Zebrzydowska - wpisana na listę UNESCO - bazylika i dróżki kalwaryjskie. Obiad we własnym zakresie i w drogę do Poznania.
Ubezpieczenie             W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe
Wstępy oraz system tour guide dodatkowo płatne – ok. 70 zł,
• Wieliczka - 63 zł, 
• Rejs po Wiśle  - ok. 30 zł,
PRZY ZAPISIE NA WYCIECZKĘ NALEŻY ZGŁOSIĆ REZYGNACJĘ ZE SPEKTAKLU TEATRALNEGO  (bilety kupujemy z wyprzedzeniem i nie ma możliwości zwrotu).
Spektakl :  Teatr Stary ul. Jagielońska 1 - "Trzy siostry" - A. Czechow - cena biletu 60 zł
Minimalna liczba uczestników : 30 osób
Cena 1.200 zł
Cena    –  zawiera :  koszty transportu, koszty 5 noclegów ( pokoje 2-osobowe z łazienkami), koszty wyżywienia ( 5 śniadania, 5 obiadokolacje),  ubezpieczenie, opieka pilota, lokalni przewodnicy.