Beskid Niski 28.08 - 02.09.2022

Beskid Niski z Magurą

To kraina wciąż jeszcze nieodkryta dla szerokiej publiczności. Lecz jeśli szukasz śladów dawnych galicyjskich miasteczek, tradycji Łemków czy pamiątek Wielkiej Wojny - nie mogłeś trafić lepiej! Przy okazji spróbujesz lokalnego wina, spotkasz dziką przyrodę i odetchniesz zdrowotnym powietrzem - taki jest Beskid Niski!


Termin  :  28.08 – 02.09.2022
Wyjazd  godz.6.30 Plac Mickiewicza.

Dzień 1        Witamy w Galicji. Transfer  9-10 godzin w kierunku pogranicza województw małopolskiego i podkarpackiego. Pierwszy kontakt z galicyjskimi miasteczkami: Bobowa - stolica koronki klockowej i cel chasydzkich pielgrzymek, Grybów - królewskie miasto handlowe o urokliwym położeniu. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Gorlic .


Dzień 2        Ropa, zdroje i Łemkowie. Po śniadaniu przejazd do skansenu naftowego w Bóbrce znanego z pierwszego szybu naftowego w Europie. Przejazd przez Duklę ( miasta świętego Jana pustelnika) do Zyndramowej - Muzeum Kultury Łemkowskiej. Po południu chwila odpoczynku i spacer z przewodnikiem w Iwoniczu Zdroju - dom zdrojowy, Stary Pałac i dobroczynny klimat. Powrót na obiadokolację i nocleg.


Dzień 3        Magurski Park Narodowy i wino. Przed południem -  Magurski Park Narodowy - wizyta w Ośrodku Edukacyjnym i wędrówka z przewodnikiem w poszukiwaniu łemkowskich cerkiewek, wojennych cmentarzy, zaginionych wsi, pięknych krajobrazów i unikalnej przyrody. Po południu wizyta w Jaśle oraz na jednej z okolicznych winnic. Degustacja gwarantowana:). Powrót na obiadokolację i nocleg.


Dzień 4         Piękno średniowiecza w drewnie i cegle. Po śniadaniu krótka wizyta w Gorlicach - stolicy powiatu związanej z przemysłem naftowym i wielką bitwą w 1915r.. Następnie przejazd do Biecza zwanego Małym Krakowem, słynącego z bogatej architektury: Ratusz, kolegiata Bożego Ciała, średniowieczne mury miejskie. Na zakończenie arcydzieła architektury drewnianej - kościoły w Binarowej i Sękowej.  Powrót na obiadokolację i nocleg


Dzień 5       Smak i zapach Beskidu. Przedpołudnie do dyspozycji grupy - czas na nabranie sił albo wędrówki po okolicy. Po południu wyjazd przez Szymbark (unikalny renesansowy kasztel) do Regietowa - zwiedzanie stadniny koni huculskich Gładyszów oraz kolacja w karczmie regionalnej. Powrót na nocleg.


Dzień 6         Po późnym śniadaniu transfer powrotny do Poznania. Powrót w okolicach godz.20-21.


Informacje dodatkowe          Wszystkie noclegi w jednym miejscu. 

Szczegóły oraz kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie.

Wstępy oraz tour guidy płatne dodatkowo ok. 110 zł

Minimalna liczba uczestników  - 30 osób


Ubezpieczenie   NNW 10.000 zł w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska. Dodatkowo w biurze istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki, min 10 zł)
Cena 1380 zł      Obejmuje: przejazd autokarem , 5 noclegów , 5 śniadań , 5 obiadokolacji, opiekę pilota , przewodników lokalnych, ubezpieczenie .