Szczecin 28 - 30.07.2022

Szczecin , Świnoujście

Szczecin –stolica Pomorza Zachodniego , miasto z bogata historią, to płynący ogród! Przekonaj się o tym na własnej skórze,  Szczecińska Wenecja, dzikie rozlewiska Odry, potężne tereny portowe, piękna panorama miasta - to wszystko będzie można podziwiać właśnie z wody!      A na deser Świnoujście – perła nadmorskich kurortów.


Termin  :  28 – 30.07.2022
Wyjazd z Placu A. Mickiewicza o godz. 07.00     
 Dzień 1               Przejazd do Szczecina . Zwiedzanie zaczynamy od Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki. Następnie punkt widokowy w Cafe 22 i przerwa na kawę. Zwiedzanie Starego Miasta – Brama Portowa, Pałac Pod Globusem dalej budynek - miejsce urodzenia Katarzyny Wielkiej, Plac Sienny, Ratusz, Baszta Siedmiu Płaszczy. Dojazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 2          Po śniadaniu wyjazd na Łasztownię – deptak z widokiem na Wały Chrobrego i Stare Miasto, Dzwigozaury i pomnik Krzysztofa Jarzyny. Dalej rejs statkiem po Odrze i jej dopływach aż do jeziora Dąbie  - ok. 3 godziny. Po zakończeniu rejsu spacer Bulwarem Chrobrego i dojście do Filharmonii Szczecińskiej – spektakularny budynek zdobywca architektonicznej nagrody w 2015 – zwiedzanie . Po Filharmonii zwiedzimy Centrum Dialogu Przełomy . Przejazd do hotelu , obiadokolacja.
Dzień 3          Wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku Świnoujścia. Po drodze zobaczymy Jezioro Turkusowe w Wapnicy, dojazd do Świnoujścia  - Forty artyleryjskie , Promenada,  Centrum Wikingów na Wolinie. Odpoczynek przed powrotem do Poznania , w miarę możliwości spacer po plaży. Powrót do Poznania.
Ubezpieczenie          W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe
Minimalna liczba uczestników : 30 osób. 
Wstępy i tour guidy dodatkowo płatne – 50 zł , rejs statkiem po Odrze – 65 zł.
Cena 770 zł  
Obejmuje 2 noclegi w jednym hotelu, pokoje 2-osobowe, śniadania /2/, obiadokolacje /2/, pilota, przewodników, autokar do dyspozycji grupy.