Kaszuby - niezwykła kraina 03 - 07.05.2023

               Kaszuby – niezwykła kraina

Jedna z kaszubskich legend opowiada jak Pan Bóg dał Kaszubom błękitne jeziora z krystaliczną wodą, zielone lasy, złote Łany zbóż i niezwykle malownicze krajobrazy. Aby mieszkańców tej krainy nie dosięgła bieda dorzucił jeszcze garść złotego bursztynu

Jedziemy więc zakosztować bogactwa kaszubskiej ziemi            


Termin : 03 - 07.05.2023


   Wyjazd z Pl. Mickiewicza o  godz. 7:00


Dzień 1      Wyjazd z Poznania i dojazd do najstarszego w Polsce skansenu we Wdzydzach Kiszewskich. Tam przeniesiemy się w czasie prosto do XIX wiecznej kaszubskiej wsi, bogate zbiory zabytków architektury wiejskiej. Dojazd do hotelu, zakwaterowanie , wizyta w Muzeum Pracowni Ceramiki Neclów z historią sięgającą 10 pokoleń tej niezwykłej rodziny kaszubskich rzemieślników, obiadokolacja.
Dzień 2       Po śniadaniu ceramika raz jeszcze - wizyta w  Zakładach Porcelany Stołowej Lubiana. Przejazd do Kościerzyny z ciekawym rynkiem, Starym Browarem, Muzeum Ziemi Kościerskiej , Muzeum Akordeonu i Muzeum Kolejnictwa. Powrót do hotelu i obiadokolacja.
Dzień 3       Po śniadaniu wyruszamy do Szymbarka –  Centrum Edukacji i Promocji Regionu, gdzie zobaczymy m.in. „dom na głowie” czy Dom Sybiraka. Dalej ruszamy do Kartuz – stolicy Kaszub z gotycka kolegiatą z dachem w kształcie barokowej trumny,  dalej Łapalice i ciekawostka – zamek widmo Powrót do hotelu i popołudniowy odpoczynek . Obiadokolacja.
Dzień 4         Kolejny dzień to Kaszuby północne. Dojazd do Wejherowa, gdzie zobaczymy  Pałac Przebendowskich i Keyserlingków - XIX-wieczna rezydencję i zarazem siedziba Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, Kalwarię Wejherowską – jedną z najstarszych Kalwarii Polski. Dalej przejazd do Krokowej - spacer po zamkowym parku Dalej Władysławowo, czas wolny na spacer na plaży , opcjonalnie przejazd do Pucka  - stare miasteczko i port nad Zatoką Pucką.  Powrót do hotelu i obiadokolacja.
Dzień 5     Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd przez Bory Tucholskie – Muzeum Parku Narodowego w Choińskim Młynie , dalej Chojnice. Dla chętnych posiłek . Powrót do Poznania ok. godz. 21:00.
Ubezpieczenie      W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW   w TU Europa.  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ) i rozszerzenia o choroby przewlekłe.
Informacje dodatkowe           Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 
Wstępy i tour guidy dodatkowo płatne ok. 120 zł.

Minimalna liczba uczestników to 30 osób.

Zakwaterowanie w jednym miejscu.


Cena 1350 zł  
Cena – obejmuje 4 noclegi , śniadania i obiadokolacje, autokar na całej trasie, pilota i lokalnych przewodników.
 

   Zarezerwuj miejsce tutaj