Neapol 26.02 - 2.03.2018 (grupa zamknięta)

Neapol

to tętniąca życiem metropolia obarczona wieloma stereotypami zyskująca przy bliższym poznaniu. Miasto z licznymi zabytkami najwyższej światowej rangi. Neapol to także ojczyzna najlepszej włoskiej pizzy, którą można próbować z wybornym  winem z lokalnych winnic lub z filiżanką aromatycznej włoskiej kawy…


 Termin : 26.02-2.03.2018            NOWOŚĆ!!!                


Wizyta w Teatro San Carlo z 1737 roku – 28.02 – TRAVIATA  - bilety od 45 euro

Hotel **** w samym centrum Neapolu.
Dzień 1    Wylot o godzinie 19:00 z Wrocławia. Przylot do Neapolu o godzinie 21:05. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie.
Dzień 2     Zwiedzanie miasta zaczniemy od objazdu miasta, żeby z kilku punktów zobaczyć jego wspaniałą panoramę u podnóża Wezuwiusza. Jego historycznego centrum usytuowane jest nieopodal wybrzeża morskiego. Będziemy na Placu Plebiscytu z Pałacem Królewskim i kościołem Św. Franciszka. Nieopodal Galeria Umberto I i słynna via Toledo przy której znajduje się także najnowocześniejsza stacja metra we Włoszech.
Czas wolny.
Popołudniu Wizyta w Reggia di Caserta – rezydencji  Burbonów, która uważana jest za jeden z największych pałaców tej dynastii, wzorowany na Wersalu, posiada 1200 sal na kilku poziomach oraz wspaniały park i ogród.
Powrót do hotelu i obiadokolacja.
Dzień 3    Muzeum Archeologiczne jest jednym z głównych powodów, dla których Neapol odwiedzają rzesze turystów, a to dlatego, że jest jednym z najstarszych muzeów archeologicznych w Europie i ma bogatą kolekcję artefaktów z Egiptu, Pompei czy Herkulanum i tzw. Sekretny pokój. Następnie pospacerujemy po Via dei Tribunali – jednym z najważniejszych traktów miejskich w kierunku Katedry Św. Januarego z najpiękniejszym wnętrzem sakralnym w Neapolu - kaplicą Carafa i relikwiami, także Basilica di San Lorenzo Maggiore – piękna gotycka we francuskim wydaniu i inne.
Obiadokolacja i wieczór w Teatro San Carlo. Po spektaklu włoska kawa  dla chętnych w słynnym Gambrinusie.
Dzień 4    Przedpołudnie opcjonalnie : Wizyta w Pompejach – największym i najsłynniejszym mieście, które zostało zalane lawą w 79 r, a która to doskonale zakonserwowała budynki lub w Muzeum Capodimonte – z pięknymi apartamentami królewskimi oraz galerią sztuki z dziełami Tycjana, Sandra Botticellego i Caravaggia. 
Następnie spróbujemy najlepszej pizzy na świecie na Via Chiaia.
Popołudniem Spaccanapoli, główna droga średniowiecznego miasta, a tam między innymi kaplica Sansevero ze wspaniałą rzeźbą Cristo Velato.
Obiadokolacja i powrót do hotelu
Dzień 5    Po śniadaniu transfer na lotnisko .Wylot z Neapolu o 10.00. Przylot do Wrocławia o 12.10 i przejazd do Poznania.

Ubezpieczenie      W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ). Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10 zł
Informacje dodatkowe   Wstępy, opłaty lokalne ok. 80 euro, bilet do teatru dodatkowo płatny. 
Transfer do/z Wrocławia + 100 zł, 
Uwaga : ze względów organizacyjnych kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Cena 1.790 zł
Obejmuje przelot z/do Wrocławia, transfer z/na lotnisko w Neapolu, autokar podczas objazdu miasta, hotel w linii metra ****, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 3 obiadokolacje, pilota, przewodnika.