Lwów 19 - 23.03.2018 (grupa zamknięta)

LWÓW – wspomnienie kresów.

Zapraszamy na spotkanie z historią, sztuką, kuchnią i atmosferą Lwowa- miasta wyjątkowego, pięknego i wielokulturowego.Podążymy również śladami Bruno Szulca i Józefa Piłsudskiego w miejsca niezwykłe. Dodatkowo wizyta w pięknej Operze.


Termin  :  19.03  -  23.03  2018                                                                          

 

 samolot z Poznania !!!                                 hotel w centrum !!!         


Wylot godz. 0.30 z lotniska w Poznaniu. Zbiórka dwie godziny przed odlotem.
Dzień 1  Po przylocie do Lwowa transfer do hotelu na późny nocleg/ odpoczynek.
Śniadanie ok. 10.30, po nim spotkanie z przewodnikiem.
Zwiedzanie Rynku Starego Miasta: najważniejsze zabytki sakralne – katedra katolicka , ormiańska, renesansowa Kaplica Boimów. Spacer wokół Ratusza i wśród uliczek odchodzących od rynku.
Rozgrzewka ,w pomijanych często ze względu na brak czasu muzeach, Lwowskie Muzeum Historyczne oraz Muzeum Historii Religii, dzięki utworzeniu którego udało się zachować przed zniszczeniem wiele bezcennych eksponatów. W trakcie zwiedzania przewidywana przerwa na kawę. Obiad w restauracji na starówce. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 2   Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzania ciąg dalszy. Secesyjny dworzec kolejowy, jedna z najwspanialszych tego typu budowli w Europie, malownicze okolice dworca(targowisko), kościół św. Elżbiety, czynna synagoga Bejs Aaron,  Katedra św. Jura.
Lwowska Galeria Sztuki i jej okolice. W trakcie zwiedzania przerwa na kawę. Po zwiedzaniu obiad i wieczorem spektakl w Operze
Dzień 3   Po śniadaniu wyjazd do Truskawca – słynnego uzdrowiska, w którym leczył się Józef Piłsudski. Spacer po uzdrowisku i koniecznie degustacja słynnej Naftusi, jedynej takiej w Europie wody leczniczej. Dalej do Drohobycza śladami Bruno Szulca.
Powrót do Lwowa i po kolacji wieczór z muzyką we Lwowie.
Dzień 4  Po śniadaniu odwiedzimy Cmentarz Łyczakowski- miejsce pochówku wielu sławnych Polaków i Obrońców Lwowa. 
Imponującym obiektem jest Skansen , położony na obszarze ok. 50ha i gromadzący wiejską zabudowę, którą możemy poznać tylko w tym miejscu. Po zwiedzaniu czas na zakupy pamiątek, czas wolny i ostatni spacer po Lwowie. Powrót do hotelu na posiłek i nocleg. 
Dzień 5
Transfer na lotnisko i wylot ok. 4.00
Ubezpieczenie
W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ). Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10 zł
Informacje dodatkowe Wstępy, transport podczas pobytu we Lwowie dodatkowo płatny. 
Rezygnację ze spektaklu operowego należy zgłosić przy zapisie na wycieczkę.
Przedstawienie operowe to "Zemsta Nietoperza" J. Straussa.
Konieczne jest posiadanie paszportu, ważnego pół roku od daty wylotu.
Cena   1.199 zł
Obejmuje przelot samolotem z/do Poznania każdy w cenie biletu lotniczego ma jedną walizkę o wymiarach 55x40x23 – ok.8 kg i torebka damska lub meska lub laptop o wym. 40x35x12, transfery z/na lotnisku we Lwowie, całodzienną wycieczkę poza miasto, zakwaterowanie w centrum, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, pilota, przewodnika lokalnego