Holandia 21 - 24.04.2018 (grupa zamknięta)

Holandia

Ten niewielki kraj , położony w ¼ poniżej poziomu morza, znany z tolerancji, licznych wiatraków, sera, chodaków, kanałów, rowerów i tulipanów fascynuje jeszcze z wielu innych powodów.

Historia jest niezwykle bogata i burzliwa, co spowodowało, że stała się potęgą  XVI i XVII wiecznej Europy. Ponadto wybitne malarstwo, kultura, zabytki … jest w czym wybierać. Wszystko co holenderskie jest w naszym programie.


Termin  :   21 - 24.04.2018                                                    


Na wiosnę każdego roku w Holandii rozkwita największy ogród świata – Keukenhof !!!
Na powierzchni 32 hektarów kwitnie 7 milionów tulipanów tworzących niebywała mozaikę, pełną barw. Jeśli chcecie poczuć pełny smak wiosny nie ma na co czekać. 
To niezapomniane przeżycia !!!
Dzień 1   Wyjazd o 6.00 z Poznania, przejazd przez Niemcy, dojazd w okolice Rotterdamu zakwaterowanie, w tym dniu kolacja we własnym zakresie.
Dzień 2   Punkt pierwszy to Kinderdijk / lista UNESCO / i zwiedzanie polderów z wiatrakami, dalej  Rotterdam, najnowocześniejsze miasto Holandii z największym na świecie portem, który zobaczymy z Euromastu- wieży obserwacyjnej o wys.185 m z obrotową platformą widokową, dalej krótki postój i spacer w Lejdzie, jednym z najbardziej malowniczych miast Holandii z pięknymi placami, romantycznymi kanałami i zabytkowymi kamienicami. Dalej przejazd do dawnej wioski rybackiej Volendam. Film o okolicy – walka z morzem. Potem krótki spacer po mieście  oraz możliwość zobaczenia produkcji słynnych holendrskich stroppwafels i spróbowania pysznego śledzia. Dojazd do hotelu przy metrze Bullewijk i kolacja.

Dzień 3    Od rana główny punkt programu – Keukenhof – ogród z wystawą milionów kwitnących tulipanów. Wspaniały spektakl, tysiące barw i wyjątkowych kompozycji.
Popołudniu przejazd do Zaanse Schans – zwiedzanie skansenu, w tym widoki na zabytkowe wiatraki, ciekawe tradycyjne budownictwo, rzemiosło i niepowtarzalna atmosfera. 
W Amsterdamie zwiedzanie Rijksmuseum  ze słynnym zbiorem malarstwa holenderskiego.
Powrót do hotelu, kolacja. 
Wieczorem / w opcji / - dzielnica Czerwonych Latarni.
Dzień 4    Amsterdam- konstytucyjna stolica, urokliwie położona z niezwykle ciekawą architekturą,  Zwiedzanie z przewodnikiem XVII – wiecznego centrum z Dam Square i Pałacem Królewskim, dalej spacer po starych dzielnicach, w tym dzielnica chińska, Czerwonych Latarni, Oude Kirk, średniowieczny rynek, okolice Waterloopleim, targ kwiatowy. Rejs po urokliwych kanałach i czas wolny spacer po centrum. Wyjazd ok.14.00, przyjazd do Poznania około północy.

Ubezpieczenie W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ). Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10 zł
Informacje dodatkowe Wstępy płatne dodatkowo ok. 60 euro 
Cena  1.190 zł 
Świadczenia: autokar, 3 noclegi – pokoje 2-osobowe z łazienkami, standard turystyczny,  3 śniadania, 2 obiadokolacje, pilot.