Włochy Apulia 15 - 22.06.2018

APULIA – czyli wyjątkowy włoski „obcas”.

Bogactwem tego regionu jest niezwykła, dzika natura. Wysokie wapienne brzegi wybrzeża, malownicze zatoki, ciche i spokojne śródziemnomorskie miasteczka. Ponadto bardzo ciekawa kuchnia i tradycja ludowa. Sporo historii i ciekawej architektury od romańskiej po barokową,

Gargano, Bari, Lecce, Polignano, Alberobello, Ostuni…

Włochy inne niż myślisz, po prostu cudnie.


Termin  :  15 - 22.06.2018                                          


 
Samolot z Berlina do Bari, z Bari do Berlina.  Program slow, 3 miejsca noclegowe - 1+3+3
Dzień 1     Spotkanie na lotnisku w Berlinie, możliwy wspólny dojazd z Poznania. Wylot 13.00, przylot do Bari około godz.15.00, transfer do hotelu w S. Giovani Rotondo.  Zakwaterowanie i kolacja.
Dzień 2     Sanktuarium Ojca Pio w S. Giovanni Rotondo, wokół którego powstał nowoczesny ośrodek religijny, dalej Monte Sant Angelo- związane z kultem Archanioła Michała, dziś ciekawe miasteczko i sanktuarium. Na zakończenie Vieste – urlopowa stolicy Gargano i popołudniowy spacer wśród urokliwych uliczek z widokiem na morze. Przejazd do hotelu w Mola  Bari nad morzem. Zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 3    Wycieczka : Alberobello z największym w Apulii skupiskiem wyjątkowych domów o niezwykłym kształcie zwanych trulli – lista UNESCO, Także Locorotondo niezwykle położone, kameralne, z wąskimi uliczkami i ciekawymi kościółkami oraz Polignano a Mare – urocze miasteczko położone na poszarpanym, skalistym cyplu. Godzinny rejs łodzią z wyjątkowymi widokami.  Powrót do hotelu na obiadokolację.
Dzień 4    Wycieczka do Bari, a tam zwiedzanie z przewodnikiem oraz degustacja wina. Bari stolica regionu, miasto portowe, uniwersyteckie, handlowe, kryjące wiele  unikatowych zabytków, miasto Bony, południowej atmosfery, w tym  Bazylika św. Mikołaja z nagrobkiem królowej Bony Sforzy. Po przerwie Castel del Monte z 1240 roku, uznany za jedno z najdoskonalszych dzieł architektury średniowiecza, wpisany na listę UNESCO, ośmiokątny, zagadkowy i tajemniczy. Powrót do hotelu na obiadokolację.
Dzień 5    Wykwaterowanie z hotelu i przejazd jeszcze bardziej na południe przez Ostuni – białe, średniowieczne, malownicze miasteczko nad transparentnym morzem. Dojazd do Cesarea Terme-  zakwaterowanie w ośrodku pięknie położonym  na nadmorskim klifie, wśród roślinności śródziemnomorskiej, a wokół cisza i spokój. Wspaniała lokalna kuchnia.
Dzień 6     Dzień wolny nad morzem.
Dzień 7     Wycieczka do Lecce - zachwycającego barokowego miasta, z piękną starówką, w tym Piazza Sant’Oronzo, amfiteatr rzymski, Palazzo del Seggio, bazylika Santa Croce, kościół Santa Clara i inne. Dalej Otranto z ciekawym centrum historycznym i katedrą, zamek Aragoński, latarnia morska i nadmorski bulwar na spacer. Powrót do hotelu na obiadokolację.
Dzień 8     Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Bari.
wylot o godz.15.30, przylot do Berlina o godz.18.00 i transfer do Poznania.

Informacje dodatkowe     Wstępy, rejsy, opłaty lokalne dodatkowo płatne ok.60 euro. Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Transfer do/z Berlina opłata dodatkowa 160 zł.
Ubezpieczenie   W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ). Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10 zł
Cena 2.750 zł
Obejmuje przelot samolotem do/z Bari, w cenie biletu lotniczego bagaż podręczny o wymiarach 55x40x20 cm – do 10 kg + mała torba/plecak, autokar do dyspozycji grupy na terenie Włoch, zakwaterowanie w 2 hotelach o dobrym standardzie /7/, śniadania wzmocnione /7/, obiadokolacje /7/, pokoje 2-osobowe z łazienkami, jedynki za dopłatą, pilota, przewodnika lokalnego.