Włochy Apulia 15 - 22.06.2018

APULIA – czyli wyjątkowy włoski „obcas”.

Bogactwem tego regionu jest niezwykła, dzika natura. Wysokie wapienne brzegi wybrzeża, malownicze zatoki, ciche i spokojne śródziemnomorskie miasteczka. Ponadto bardzo ciekawa kuchnia i tradycja ludowa. Sporo historii i ciekawej architektury od romańskiej po barokową,

Gargano, Bari, Lecce, Polignano, Alberobello, Ostuni…

Włochy inne niż myślisz, po prostu cudnie.


Termin  :  15 - 22.06.2018                                          


Samolot z Berlina do Bari, z Bari do Berlina.  Program slow.
3 noclegi 60 km od Bari, 4 noclegi w Margherita di Savoia nad samym morzem . 
Dzień 1   Spotkanie na lotnisku w Berlinie, możliwy wspólny dojazd z Poznania. Wylot 13.00, przylot do Bari około godz.15.00, transfer do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 2   Wycieczka : Lecce zachwycające barokowe miasto, z pięknym starym miastem, w tym Piazza Sant’Oronzo, amfiteatr rzymski, Palazzo del Seggio, bazylika Santa Croce, kościół Santa Clara i inne. Dalej Ostuni – białe, malownicze miasteczko średniowieczne, super plaże piaszczysto-żwirowe, klify i transparentne morze oraz Otranto. Powrót do hotelu.
Dzień 3    Wycieczka : Alberobello z największym w Apulii skupiskiem wyjątkowych domów o niezwykłym kształcie zwanych trulli – lista UNESCO, Także Locorotondo,  dalej Torre Canne i Polignano a Mare – urocze miasteczko położone na poszarpanym, skalistym cyplu. Godzinny rejs łodzią z wyjątkowymi widokami i Castellana Grotte. Powrót do hotelu.
Dzień 4    Wykwaterowanie z hotelu i wycieczka do Bari, a tam zwiedzanie z przewodnikiem oraz degustacja wina. Bari stolica regionu, miasto portowe, uniwersyteckie, handlowe, kryjące wiele  unikatowych zabytków, miasto Bony, południowej atmosfery, w tym  Bazylika św. Mikołaja z nagrobkiem królowej Bony Sforzy. Po przerwie dojazd do hotelu w Margherita di Savoia, zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 5   Dzień wolny
Dzień 6   Wycieczka : sanktuarium Ojca Pio w S.Giovanni Rotondo, wokół którego powstał nowoczesny ośrodek religijny, dalej Monte Sant Angelo- związane z kultem Archanioła Michała, dziś ciekawe miasteczko i sanktuarium. Na zakończenie Vieste – urlopowa stolicy Gargano i popołudniowy spacer. Powrót do hotelu.
Powrót do hotelu
Dzień 7   Przedpołudnie wolne, popołudniu wycieczka : Castel del Monte z 1240 roku, uznany za jedno z najdoskonalszych dzieł architektury średniowiecza, wpisany na listę UNESCO, ośmiokątny, zagadkowy i tajemniczy.
Dzień 8   Wykwaterowanie z hotelu, po drodze na lotnisko czas wolny w portowym miasteczku Trani – citta slow, o niezwykłym uroku.
wylot o godz.15,30, przylot do Berlina o godz.18.00 i transfer do Poznania.
Informacje dodatkowe     Wstępy, rejsy, opłaty lokalne dodatkowo płatne ok.60 euro. Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Transfer do/z Berlina opłata dodatkowa 160 zł.
Ubezpieczenie   W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ). Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10 zł
Cena 2.750 zł
Obejmuje przelot samolotem do/z Bari, w cenie biletu lotniczego bagaż podręczny o wymiarach 55x40x20 cm – do 10 kg + mała torba/plecak, autokar do dyspozycji grupy na terenie Włoch, zakwaterowanie w 2 hotelach o dobrym standardzie /7/, śniadania wzmocnione /7/, obiadokolacje /7/, pokoje 2-osobowe z łazienkami, jedynki za dopłatą, pilota, przewodnika lokalnego.