Zamki Katarskie 11 - 18.05.2018

Zamki Katarskie  - malownicze południe Francji

 Tuluza, Carcassonne, Narbonne, średniowieczna kraina Katarów i Andora.

 

Południe Francji ma wiele twarzy, ta jest mniej znana, ale zdecydowanie bardziej fascynująca. W klimacie śródziemnomorskim, nie tylko lazurowe morze, ale góry, kanały kryjące wiele tajemniczych zakątków, wyjątkowych miejsc, także z listy UNESCO oraz urokliwa Andora.


Termin  :   11-18.05.2018    / mała grupa /                         


Samolot z/do Berlina- linie Ryanair, transfer z/do Poznania autokarem.
Katarzy to kontrowersyjny ruch religijny z przełomu XI/XII wieku, szczególnie popularny w południowej Francji. Osnuty legendami i tajemnicami.
Dzień 1   Wylot z Berlina o 10.45, przylot do Tuluzy o 13.00. Tuluza to główne miasto południowej Francji. A tam stare miasto o wyjątkowej atmosferze, w tym bazylika St. Sernin i inne.Krótkie zwiedzanie i czas wolny.
Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.
Dzień 2    Z  Tuluzy jedziemy do Montsegur – to najważniejsza twierdza Katarów z tajemniczą drewnianą księgą, ukrytym skarbem i tragicznym zakończeniem. Dojazd do Andory, zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 3    Dzień w Andorze, zwiedzanie z polskim przewodnikiem. Andora to księstwo w Pirenejach, najwyżej położone w Europie, jedno z najmniejszych państw, ze wspaniałymi krajobrazami i dużą ilością bezcłowych sklepów…
Powrót do hotelu i obiadokolacja.
Dzień 4   Zamki katarów ; Puilaurens- zamek na wysokosci 697 m n.p.m do dzisiaj zachował pierwotną strukturę i stał się schronieniem dla katarów –heretyków w XIII w. Queribus – trzy pierścienie fortyfikacji otaczają wie położoną na szczycie skalistego wzgórza i Peyrepertuse – najwspanialej położony zamek na świecie !!!..Budowla składa się z dwóch części dolnej i górnej / powstałych na płaskowyżu na wys. 796 m n.p.m Do jazd do hotelu w okolicy Narbonne, zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 5     Zwiedzanie Narbonne świadka wspaniałej historii. Miasto prawdziwie śródziemnomorskie, szerokie bulwary i katedra w stylu gotyku płomienistego. Obok opactwo cystersów Fontfroide, malowniczo położone wśród winnic, zwiedzanie. Powrót do hotelu i obiadokolacja.
Dzień 6    Wycieczka do Beziers – malowniczego miasta na wzgórzu – winiarskiej stolicy regionu.
Popołudniem Canal du Midi – wpisany na listę UNESCO, rejs popołudniowy.  Powrót do hotelu i obiadokolacja.     
Dzień 7     Zwiedzanie Carcassonne z największą fortecą w Europie i miasteczkiem średniowiecznym rozbudowanym wewnątrz idealnie zachowanych murów obronnych, a dziś wpisanym na listę UNESCO. Cytadela, bazylika, urokliwe uliczki.
Zakwaterowanie w okolicy i obiadokolacja.
Dzień 8   Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko  do Tuluzy- Wylot o godz.13.25, przylot do Berlina i transfer do Poznania
Ubezpieczenie    W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ). Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10 zł
Informacje dodatkowe  Przejazdy autokarem na terenie Francji ok. 1300 km, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Wstępy, rejsy dodatkowo ok. 70 euro
Transfer do/ z Berlina + 180 zł
Cena 3.200 zł
Obejmuje przelot samolotem, w cenie biletu lotniczego jedna walizka o wymiarach 55x40x20 – ok.10 kg + torebka/plecak, autokar/bus na terenie Francji, zakwaterowanie 7x – pokoje 2-osobowe z łazienkami , 7 śniadań, 6 obiadokolacji, pilot.