Węgry Północne z Budapesztem 02-06.05.2018 (grupa zamknięta)

Węgry Północne z Budapesztem

Kraina czardasza zachwyca ciekawą historią, atrakcyjną architektura, malowniczymi krajobrazami, wspaniałymi termami, wyjątkową kuchnią, wybornym winem i niepowtarzalnym folklorem.

Jeśli do tego dodać Budapeszt – jedno z najpiękniejszych miast Europy - przepięknie położony nad Dunajem to ta podróż na pewno będzie wyjątkowa.


Termin  :   02 - 06.05.2018                                                 


Hotele *** w centrum Miszkolca i Budapesztu !!!
Wyjazd godz.6.00, Plac Mickiewicza.
Dzień 1   Przejazd tranzytowy z postojami do Miszkolca, kolacja i zakwaterowanie.
Dzień 2   Pobyt w kąpielisku termalnym Miszkolc-Tapolca z niepowtarzalnymi basenami znajdującymi się w skalnych grotach. Ponad 700 metrów podziemnych korytarzy i pięknie oświetlonych komór z leczniczą i ciepłą wodą.
Popołudnie w Egerze - przepięknym barokowym miasteczku z urokliwą starówką 
zwaną ” małym Krakowem”. Na trasie bazylika, kościół minorytów, minaret… i Dolina Pięknej Pani – miejsce pełne piwniczek winnych wykutych w skałach, degustacja wina.  
Dojazd do Budapesztu, zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 3    Rozpoczynamy od Pesztu, a tam Plac Bohaterów i aleja Andrassyego ze wspaniałymi budowlami Teatru Narodowego, Opery, Akademii Muzycznej, Akademii Sztuk Pięknych, Bazylika Św. Stefana. Dalej Park Miejski z kompleksem basenów i term, zamek Vajdahunyad, Parlament.  Czas wolny, baseny Szechenyi lub wyspa Małgorzata.
Wieczór z muzyką i folklorem w Czardzie – dania regionalne.
Dzień 4   Najstarsza dzielnica miasta Buda w tym : Most Łańcuchowy ,Wzgórze Zamkowe, Baszta Rybacka,  neogotycki kościół Macieja, pomnik św. Stefana, Zamek Królewski i Góra Gellerta z cytadelą i pomnikiem Wolności oraz wspaniałą panoramą miasta. Popołudniu  słynna, handlowa ulica Vaci i hala targowa Vasarcsarnok. Wieczorem rejs po Dunaju i obiadokolacja.
Dzień 5   Powrót z postojem w  Szentendre - to południowa brama zakola Dunaju z śródziemnomorską atmosferą, krętymi uliczkami, nastrojowymi kawiarenkami i galeriami pełnymi artystów.
Przyjazd do Poznania ok.23.30
Ubezpieczenie    Uwaga kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względów organizacyjnych.
Na miejscu płatne wstępy, słuchawki – tour guide system, city taxe ok. 60 euro.
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10 zł
Informacje dodatkowe      Wstępy płatne dodatkowo.
Cena   1.390 zł
Obejmuje przejazd wygodnym autokarem, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami, 4  śniadania, 4 obiadokolacje, opiekę pilota i przewodnika lokalnego.