Costa Blanca 20 - 27.05.2018

Costa Blanca…najpiękniejsze wybrzeże Hiszpanii.

Mniej znany i niedoceniany region Hiszpanii. Na małym terenie region ten oferuje wszystko co najlepsze w tym kraju i nad Morzem Śródziemnym . Wspaniałe plaże, góry oraz malownicze miasteczka. Także bogatą historię , smakowitą kuchnię i żywe tradycje.


Termin  :   20 - 27.05.2018         (samolot z/do Poznania)               


- grupa mała, jeden hotel, wyjazd typu slow
Dzień 1    Wylot z Poznania o godz. 11.30, Alicante 14.35 i transfer do hotelu w Benidorm,  zakwaterowanie, obiadokolacja i spacer.
Dzień 2    Dzień wolny przeznaczony na ewentualną plażę i spacerowanie po Benidorm - fantastycznym turystycznym city. Opcjonalnie przejażdżka do Altei, malowniczego miasteczka na Costa Blanca.
Dzień 3    Po śniadaniu przejazd do osady Guadalest tak zwanego białego miasteczka w górach Alicante. 
Nad osadą króluje jeden z ostatnich bastionów Maurów w Hiszpanii. Zwiedzanie Zamku św. Józefa. Spacer uroczymi zaułkami z których roztaczają się piękne widoki na zamek , góry , jezioro i całą dolinę Guadalest. Wizyta w Casa Tipica czyli typowym domu z XVIII w.
Powrót do hotelu.
Dzień 4   Po śniadaniu przejazd do Alicante i zwiedzanie zamku Św. Barbary oraz starej części miasta z krętymi i kolorowymi uliczkami. Tam także gotycka bazylika św. Marii oraz renesansowa  katedra św. Mikołaja de Bari wybudowanej na ruinach meczetu. Na zakończenie malownicza dzielnica Bario de Santa Cruz. Powrót do hotelu.
Dzień 5    Po śniadaniu, Walencja trzecie największe miasto w Hiszpanii. Zwiedzanie starej części miasta. W programie m.in. Katedra, Bazylika Matki Boskiej od Porzuconych , giełda Jedwabiu (zabytek wpisany na listę UNESCO) oraz hala targowa. Czas wolny. Po południu przejazd do nowoczesnej części Walencji i wizyta w Oceanarium. Powrót do hotelu. 
Dzień 6   Po śniadaniu przejazd do Elche-drugiego najważniejszego miasta w prowincji Alicante. Wizyta o ogrodzie botanicznym „ Huerto de Cura”, gdzie można podziwiać „królewską palmę” o 7 koronach oraz ponad 2 tysiące gatunków różnorodnych roślin. Następnie wizyta w centrum starego miasta oraz w Bazylice NMP, zbudowanej w miejscu dawnego meczetu. Powrót do hotelu.
Dzień 7    Po śniadaniu, przejazd do Noweldy oraz zwiedzanie zamku i sanktuarium św. Magdaleny wybudowanego w stylu Gaudiego. Następnie wizyta w winnicy u producenta wina, zwiedzanie i degustacja na starej farmie. Powrót do hotelu.
Dzień 8     Wczesnym rankiem transfer na lotnisko do Alicante i powrót do Poznania o 11.05.
Ubezpieczenie      W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ). Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10 zł
Informacje dodatkowe     Wstępy płatne dodatkowo  ok. 60 euro
Cena 2.500 zł
Cena obejmuje: przelot, w cenie biletu lotniczego jedna walizka o wymiarach 55x40x20 – ok.10 kg + torebka/plecak,  zakwaterowanie w 1 hotelu z basenem, w pokojach dwuosobowych z łazienkami ,7 śniadań , 7 obiadokolacji, 7 noclegów , program ,opiekę pilota i przewodnika lokalnego, autokar w Hiszpanii.