Bawaria 04 - 09.07.2018

Bawaria – zamki szalonego Ludwika

Ludwig II był jednym z najbardziej znanych królów bawarskich. Za jego panowania sztuka rękodzieła w Bawarii rozkwitła jak nigdy przedtem i potem. Prawie przez 80 lat jego dzieła Neuschwanstein, Hohenschwangau, Linderhof i Herrenchiemsee, były niesłusznie uważane za kicze.  Dziś uważane są jako jedne z największych dzieł w historii. Wśród pięknych Alp, pomiędzy górami w otoczeniu malowniczych jezior Ludwig Bawarski realizował swoje marzenia budując zamki z Krainy Baśni… Oprócz zamków kilka innych ciekawych punktów programu.


Termin  :   04 - 09.07.2018                                           


Program realizowany wspólnie z Simon Travel


Dzień 1    Wyjazd z Poznania  o godz. 6.00. 
Przejazd do Monachium. Krótkie zwiedzanie miasta (ok  2 h), w tym plac Mariacki z kolumną NMP, Stary Ratusz, kościół św. Piotra, kościół NMP. Przerwa na kawę w urokliwych  bawarskich knajpkach (płatne we własnym zakresie). 
Przejazd do hotelu w okolicach Monachium na obiadokolację i nocleg.
Dzień 2     Po śniadaniu Zamek Neuschwanstein  jest najbardziej znanym zamkiem Ludwika II, symbolem zamków bawarskich, często kojarzonym z logo wytwórni filmowej Walta Disney's. Krótki spacer po okolicy i przejazd w stronę Marienbrucke, gdzie z mostu łączącego dwa brzegi stromego i głębokiego wąwozu Poellat, rozciąga się najpiękniejszy  widok na zamek. 
Spacer w stronę zamku, zwiedzanie wnętrz Neuschwanstein. 
Po południu zwiedzanie zamku Hohenschwangau, w którym jako dziecko mieszkał król Ludwik II. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 3     Po śniadaniu, przejazd do Linderhof, gdzie znajduje się najmniejszy i najpiękniejszy z zamków Ludwika Bawarskiego. Odwiedzimy wnętrza zamku, który jest nazywany królewską willą. Spacer po otaczającym go parku. Przejazd do Ettal – zwiedzanie Klasztoru Benedyktynów. Przejazd do Garmisch-Partenkirchen – wjazd na Zugspitze (2962 m n.p.m.)- kolejka zębata dla chętnych. Przejazd do Lofer. Dojazd do hotelu Salzburgerhof w Lofer, zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 4   Po śniadaniu wyjazd do Berthesgaden – zwiedzanie kopalni soli, przejazd do Kehlstein to tzw. „Orle Gniazdo” z pięknymi widokami Alp i herbaciarnią Ewy Braun, ok. godz.18.00 powrót do Lofer, kolacja, nocleg.
Dzień 5    Po śniadaniu wyjazd do Prien, ostatniego z zamków Ludwika II położonego na wyspie Herrenchiemsee – zwiedzanie z przewodnikiem. Popołudniu Salzburg wpisany na listę UNESCO, spacer po urokliwej starówce z domem Mozarta, Rezidenplatz, katedra św. Ruperta i inne. Powrót do Lofer, kolacja, nocleg.
Dzień 6      Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd,  dojazd do Poznania w godzinach późno-wieczornych.
Ubezpieczenie       W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe          Wstępy płatne dodatkowo 90 euro. Dla chętnych kolejka plus 55 euro.

Cena 1.990 zł      

Przejazd autokarem, 2 noclegi w okolicy Monachium, 3 w Lofer, pokoje 2-osobowe z łazienkami, śniadania, obiadokolacje, pilota, przewodników.