Bretania tajemnicza i fascynująca – zew morza 26.06 - 03.07.2018

Bretania tajemnicza i fascynująca – zew morza.

Zachodni kraniec Francji oferuje mnóstwo atrakcji. Jest to przede wszystkim Bretania, celtycka kraina oblana przez kanał La Manche i Ocean Atlantycki.  Krajobraz to poszarpane, skaliste wybrzeże, spokojne zatoki, urokliwe miasteczka i porty. A nade wszystko żywy folklor, ciekawe zabytki, lokalne specjały i największe w Europie pływy morskie. 


Termin  :   26.06 - 3.07.2018     linia  Easyjet z/do Berlina           


Dzień 1    Wyjazd z Poznania do Berlina o 9:00 Wylot z Berlina,  Przylot 16:30 – Paris-Orly i przejazd do hotelu.
Dzień 2   Dojazd i zwiedzanie Mont St. Michele słynnego opactwa położonego na skalistej wysepce,
z fortyfiakacjami, wąskimi uliczkami kościołem, krużgankami, refektarzem i tzw. Merveille, dalej Cancale słynne z produkcji ostryg. Na zakończenie punkty widokowe i dojazd do hotelu.
Dzień 3    Od Dinard - eleganckiego kurortu, przez Fort La Latte z menhirem w okolicy do Cap Frehel z 70 metrowymi klifami. To jedne z  najbardziej urokliwych miejsc Szmaragdowego Wybrzeża. Dalej otoczone murami miasto korsarzy St. Malo. Spacer po mieście i po oryginalnych średniowiecznych murach miejskich z pięknymi widokami na okolicę. Na zakończenie dnia spacer po słynnym kurorcie Dinard i powrót do hotelu.
Dzień 4   Wykwaterowanie i przejazd do Cote de Granit Rose czyli wybrzeża z różowego granitu, z ciekawymi kształtami skał oraz kurortem Tregastel,  Dalej słynne Zespoły Parafialne i kalwarie  Saint Thegonnec i Guimiliau pochodzące  z XVI wieku z pięknymi barokowymi kościołami. Także Pleyben - kolejny kościół z pięknym zespołem parafialnym i fabryką czekolady tuż obok i dojazd do hotelu w okolicy Quimper.
Dzień 5   Zwiedzanie Quimper, które posiada wspaniałą gotycką katedrę Saint Corentin, labirynt zabytkowych uliczek i wszechobecny fajans wraz z muzeum.  Dalej  Ponte du Raz – przylądek wcinający się w ocean łańcuchem skał z latarnią morską i cudownymi widokami, powrót do hotelu.
Dzień 6   Jedziemy do malowniczego portu rybackiego Concernau, z Ville Close czyli położoną na wysepce zabytkową częścią miasta otoczoną średniowiecznym murem,  dalej Pont Aven kolebka słynnej szkoły malarskiej kojarzącej się głównie z impresjonistami. Po przerwie Vannes, typowe bretońskie, średniowieczne  miasteczko z kamieniczkami o nadwieszonych piętrach z ukwieconymi murami obronnymi. Powrót do hotelu.
Dzień 7   Zatoka Morbihan tzw. małe morze, słynna z pięknych krajobrazów, które podziwiać będziemy podczas rejsu statkiem. Popołudniu Carnac – Plage oraz okolica pełna prehistorycznych megalitów wraz z alejami menhirów 3.000 lat p.n.e . Przejazd do hotelu w Rennes, kolacja w mieście i zakwaterowanie.
Dzień 8   Po śniadaniu wykwaterowanie, Rennes. – obecna stolica Bretanii -zwiedzanie Starego Miasta  z  katedrą Św. Piotra, domami szachulcowymi, bramami miejskimi itd.
Transfer na lotnisko do Paris-Orly, lot do Berlina o 20:30, przylot 22:20 i transfer do Poznania.
Ubezpieczenie    W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische  Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ). Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10 zł.
Informacjedodatkowe     Wstępy, opłaty lokalne dodatkowo płatne ok.50 euro, ew. statek + 25 euro. Transfer do z Berlina ok. 180 zł.                  Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Cena  3.200 zł 
Obejmuje przelot samolotem, w cenie biletu lotniczego jedna walizka o wymiarach 56x45x25 – bez limitu wagowego, dalej autokar na całej trasie, 8 noclegów w hotelach xx/xxx,  pokoje 2 osobowe z łazienkami, śniadania, obiadokolacje, pilota na całej trasie.