Morawy 25 - 29.09.2018

MORAWY

To niesamowicie malownicza kraina w Czechach pełna zamków, pałaców, urokliwych miasteczek i winnic. Stolica Moraw to piękne Brno, miasto niedoceniane, a jak każdy zobaczy niezwykłe.

Do tego wzgórza, lasy i jaskinie. Po prostu cudnie.


Termin  :   25 - 29.09.2018                                                             


 Impreza realizowana wspólnie z Simon-Travel     Wyjazd godz.6.00  z Pl. Mickiewicza


Dzień 1    Morawski Kras to prawdziwy labirynt zalesionych wzgórz i wapiennych wąwozów. Większość turystów przyjeżdża tu ze względu na jaskinie, najsłynniejsze są Punkevní Jeskyne. Najpierw, idąc wśród stalaktytów i stalagmitów, dociera się na dno słynnej przepaści Macochy – gigantycznej dziury (138,7 m głębokości) powstałej po zawaleniu się stropu pieczary. Panuje tu specyficzny mikroklimat – latem porastająca ściany roślinność sprawia wrażenie tropików. Trzecia część, wywołująca chyba najwięcej emocji, to spływ łodziami podziemną rzeką Punkvą. Przejazd do miejscowości Hustopece na nocleg, obiadokolacja w hotelu. 
Dzień 2    Miasteczkiem, którego nie można ominąć, zwiedzając Południowe Morawy, to Mikulov niedaleko od granicy z Austrią. Już z daleka przyciąga wzrok monumentalny zamek wznoszący się nad miastem. Oprócz zamku warto pospacerować po urokliwej starówce, pełnej zaułków i wąskich uliczek, a także wdrapać się na wznoszący się bezpośredni nad miastem skalisty Svatý Koperek, z którego rozpościera się wspaniała panorama miasteczka i okolicy. Przejazd do kompleksu Lednice – Valtice – zwiedzanie zamków. 
Kompleks pałacowo-parkowy Lednice-Valtice, to największy kompleks pałacowo-ogrodowy w Europie – całe założenie obejmuje kilka pałaców i romantycznych obiektów, małe miasteczko i ponad 300 km kwadratowych założenia parkowego. W 1996 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do Hostopece, obiadokolacja, nocleg
Dzień 3   Pernštejn to jeden z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych gotyckich zamków na Morawach. Prawdziwie baśniowa piękna twierdza wznosi się na jednym z zalesionych wzgórz niecałe 50 km na północny zachód od Brna. Pierwsi Morawscy wielmoże Pernštejnowie mieszkali tu do końca XVI w., po czym zastąpiła ich rodzina Mitroviców, którzy władali zamkiem aż do 1945 r. To właśnie oni przyczynili się do przebudowy wnętrz w stylu barokowym. Na szczęście sama budowla jest taka jaka była w średniowieczu. Przejazd do Vranov u Dyji – zwiedzanie zamku. Zamek Vranov nad Dyjí. Jest to imponująca budowla, wznosząca się na wyrastającej na kilkadziesiąt metrów do góry skale. Jest jednym z najpiękniejszych w Europie Środkowej przykładów połączenia gotyckiego trzonu obronnego z barokową rezydencją. Obecny wygląd z 1665 roku zawdzięcza hrabiom z Althannu. Powrót do Hustopece - obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4    Slavkov u Brna zaistniał w historii pod niemiecką nazwą Austerlitz. Stoczono tu bitwę trzech
 Cesarzy w 1805roku. Wojska napoleońskie starły się z połączonymi siłami armii austriackiej i rosyjskiej. 
Jego zwycięstwo było w tej bitwie kompletne. W stulecie tamtych wydarzeń stanął Pomnik Pokoju Przejazd
 do Brna – zwiedzanie miasta, które jest jedną z najciekawszych, pełną zabytków i gwarnego życia 
metropolią w tej części Europy. Warto zatrzymać się i zwiedzić starówkę, której ozdobą jest chociażby 
wspaniała gotycka katedra. Powrót do hotelu.
Dzień 5   Kromeriż – zwiedzanie letniej rezydencji biskupów i arcybiskupów ołomunieckich z ogrodami Kwiatowym i Podzamkowym. Przejazd do Olomounca – zwiedzanie, obiad. Olomounec - spacer po mieście, zwiedzanie m.in.: gotycki ratusz z zegarem, liczne barokowe kamienice, kaplica św. Jana Sarkandra, katedra św. Wacława. Jazda do Polski. Przyjazd do Poznania ok.22.00.
Ubezpieczenie    W cenie wycieczki ubezpieczenie KL i NNW do 10.000 zł  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).

Informacje dodatkowe       Wstępy płatne dodatkowo to ok. 1250 CZEK

Minimalna liczba uczestników  - 30 osób


Cena 1.250 zł

Obejmuje przejazd autokarem, 4 noclegi w jednym hotelu *** k/Brna, pokoje 2-osobowe z łazienkami, śniadania /4/, obiadokolacje /4/, pilota, przewodnika.